Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Bu burç sanıldığı kadar dengeli değil...

Bu burç sanıldığı kadar dengeli değil...

Orta yolu bulan, diplomatik ve işlerini halletmek istediğinde oldukça tatlı dilli davranan bu burcun insanları doğuştan hâkim yaradılışlıdırlar.

30.12.2015 15:03

Genel durum ve aşk hayatı

Terazi burcu kadını oldukça cazibelidir ve kendilerini çok iyi ifade eder. İsteklerinde net, dinamik, sevgi doludur ve kaliteden anlar. Çok yönlüdür, genellikle birkaç konuda yetenek sahibidir, elleri maharetlidir. Eğer istiyorsa iyi yemek yapar, iyi dikiş diker, iyi resim yapar. Terazi burcundan iki tip kadın çıkar, birincisi paraya düşkün ve maddi istekleri kuvvetli, lükse ulaşmanın tek olurunu para olarak gören kadın tipi, diğeri ise oldukça cömert ve elindekileri paylaşarak hayatına güzellik katmaya çalışan, duyguları maddiyattan üstün gören kadın tipi. Aslında her iki tip kadın da parayı sever ama kullanma amaçları farklıdır. Her iki kadın da lüks yaşama önem verir çünkü zevkleri de çok gelişmiştir yalnızca biri elindekileri daha çok kendi için kullanmaya eğilimlidir. Diğeri ise çok merhametlidir ve sorunu gördüğü yerde müdahale etmesi gerektiğini düşünen bu da parayla olacaksa elindekini ortaya koyan bir yapıya sahiptir. İki kadın tipinin en önemli ortak noktası aşık olunca gözleri dünyayı görmez ancak parayı seven terazi kadınları için tanışılan yer oldukça önemlidir, bir erkeği önce rahat yaşam imkanlarına göre değerlendirir. Duygusal terazi kadını için ise erkeğin zengin ya da çok kültürlü olması evet artı bir özellikken ilk değerlendirmesine girmez bile. Severse iki kadın da çok sadık ve bağlı kalacak, ilişkisini zorluklardan kurtarmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Terazi kadını genellikle duygusal ve mantıksal tarafını dengeli kullanmaya eğilimli kişileri seçer çünkü kendisinde hep bir denge arayışı vardır. “Olmayacak” dediği şey olmayacaktır bu konuda hassas ve kararlıdır. İstekleri önemlidir ve gerçekleştirilmediği zaman hemen karar vermesi mümkündür. Sevgi ihtiyacı fazladır, sürekli kendisiyle güzel güzel konuşan, ona yol gösteren, yanında durmaktan hoşnut olacağı insanlara ihtiyaç duyar. Naif, zarif ve sıcaktır. Alelade bir kıyafeti dahi kendine yakıştırır ve asla kıyafetin kalitesiyle ilgili şüpheye düşmezsiniz. Evini de çok güzel dekore edecektir, çiçekleri çok sever ve etrafında çiçek varsa mutlu olur, bu nedenle seçtiği kıyafetlerde ve ev eşyalarında çiçek motifleri sıklıktadır.

Bir erkeğin şık ve bakımlı olması bu kadınlar için hayatidir. Pek çok şeye katlanabilir ama kötü görünen bakımsız birine katlanamaz. Güzel yemekleri gelişmiş damak zevki sayesinde hemen anlar ve o mekâna müdavim olur, sevdiği beğendiği her şeyle garip bir bağ kurar.

İş hayatı

Terazi kadını dinlenmesine, bakımına zaman ayırmak ister. Bu sebeple de genellikle tembelliğe erkeğinden daha çok eğilimlidir; ama eğer ki rahat yaşama kavuşmak istiyorsa ve bunun da yolu paradan geçiyorsa çok çalışacaktır. Buna karşın ailesinden gelen bir gelire sahipse çalıştığı işlerde uzun süre kalmayacak, keyfi kararlar alıp işten çıkacak ya da aldığı maaş ve alışveriş harcama dengesi oluşmayacaktır. Rahat yaşamak için çalışır ancak genellikle yüksek gelir skalasında işlere meyli vardır ya da kendi işini yapmak isteyecektir. Bunun yanında sanatla ilgili bir alanda ya da moda sektöründe kendini ortaya koyabilir çünkü genellikle terazi kadınları bu tür zevk gerektiren işlere doğuştan yatkındır.

Sosyal hayat

Çok sıkıldığı için dışarı çıkıp dışarıda da sıkılıp eve dönüp yine sıkılma ihtimali yüksek olan terazi kadını arkadaşlarıyla da kendi başına da oldukça eğlenebilir ama havasında olması gerekir. Onun için yalnızlık ya da kalabalık olmak, buna engel bir durum olmadıkça çok şey ifade etmez. Genellikle her ilgi alanı için farklı arkadaşlarıyla görüşür. Her arkadaşıyla sanat galerisine gitmeyeceği gibi her arkadaşıyla gece gezmesine de çıkmaz. Herkesi ve her işini sınırlarla belirlemiştir. Dedikodu arkadaşı farklı, gece kulübü arkadaşı ya da kültür gezisi arkadaşı farklıdır. Bu açıdan terazi kadını biraz arkadaşlar arası dengeleme yoluna gitmiştir. Çok iyi sır tuttuğu ve her konuştuğu kişiye nasıl davranacağını bildiğinden dostları arasında çok sevilir ve bazı arkadaşları tarafından dedikodusu yapılır çünkü genelde çevresinde hiçbir şey yapmasa da en beğenilen kadındır. Bu nedenle çokça gizli düşmanı olur ama onu koruyacak sosyal çevresi de her zaman yanındadır. (ksham astroloji bloğu)

Yorumlar | 0
üye profil