Boş Evleri Dolu Göstermeye Yarayan Dekorasyon Uygulamaları

Dekorasyon uygulamaları genel olarak küçük mekanları büyük göstermeye odaklanmıştır. Ancak bazen de geniş alanları dolu gösterecek dekorasyon uygulamalarına ihtiyaç duyulur.

Yayınlanma Tarihi: 01.02.2019 12:07
Değiştirme Tarihi: 01.02.2019 12:07
Boş Evleri Dolu Göstermeye Yarayan Dekorasyon Uygulamaları

DUVAR GALERİSİ

Soğuk ve boş görünen duvarı anlamlı ve dolu göstermek için duvar galerisi oluşturulabilir. İstediğiniz tarzda içeriğe sahip olan çerçevelerle oluşturacağınız galeri ile duvarlarınıza istediğiniz ifadeyi yansıtabilirsiniz.

DESENLERLE İLLÜZYON YAPIN

Ev mobilyası seçiminde desenli modelleri seçerek illüzyon etkisi oluşturan dokunuşlar yapabilirsiniz. Perde, halı ve kanepelerde seçilecek desenli tasarımla geniş alanlarda göz yanılması oluşturduğu için etkili sonuçlar verecektir. Mekana doluluk katan desen tasarımlarını kırlentlerde ve küçük detaylarda da tercih edebilirsiniz.

DEKORATİF RAFLAR

Geniş boş duvarların olduğu bir eviniz varsa boş duvarlarınızı avantaja çevirebilirsiniz. Duvarlarınıza fonksiyonel raflar monte ederek hem duvarları dolu gösterebilir hem de duvarlarınızdan maksimum oranda istifade edebilirsiniz. Minimalist tasarımlar ya da kendi çiziminiz özgün çizimlerle duvarlarınızda istediğiniz karakteristik etkiyi de yakalayabilirsiniz.

HACİMLİ EV BİTKİLERİ

Hacimli ev bitkileri ile evinizi dolu gösterebilirsiniz. Çeşit çeşit renk ve tür alternatifi sunan bitkiler arasından isteğinize göre seçim yapabilirsiniz. Hızlı gelişen ve geniş yapraklı olan bitki türleri geniş evleri dolu göstermek için doğru seçenekler olacaktır. Benjamin, aloe vera ve bambu palmiyesi gibi bitkiler bu noktada öne çıkan seçeneklerdir.

DUVARLARI RENKLENDİRİN

Eviniz çok geniş ya da eşyalarınız az olduğu için evinizi bir türlü dolu gösteremiyorsanız, duvarlarınızın renklerine müdahale ederek doluluk sağlayabilirsiniz. Duvar renginizi mevcut halinden birkaç ton daha koyu tonda seçerek ortama derinlik kazandırabilirsiniz. Bu uygulamada duvar kağıtları ve duvar stickerleri gibi ekstra dekorasyon unsurlarını kullanarak daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.