Boğa burcu kadını özellikleri!

Zodyak kuşağındaki en uyumlu ve dengeli olan burçlardan biridir, kuşağın ikinci burcudur ve takımyıldızında en parlak yıldız Aldebaran’dır, sabittir yani mevsimin tam ortasında konumlanmıştır.

Yayınlanma Tarihi: 23.12.2015 11:13
Değiştirme Tarihi: 23.12.2015 11:13
Boğa burcu kadını özellikleri!

 

 

 

 

Genel durum ve aşk hayatı

 

Zodyak burçları içinde erkeğine en benzeyen özellikler gösteren kadınlar boğa burcu kadınlarıdır ancak küçük farklar vardır. Bunlardan en önemlisi alışveriş ve zaman zaman sık yaşadıkları müsrifliktir. Özellikle moda ve bakım ürünlerinde farkında olmadan çok açılma huyları vardır.

Kıskançlık ve şüphecilik genellikle boğa burcu kadınlarına yaşadıklarından gelen deneyimle değil doğumdan gelen hislerle yerleşir bu nedenle partnerini sık sık üstü kapalı sorguya çeker. Çok iyi giyinir, genelde iyi müzikleri dinler ve sesi güzeldir. El sanatlarında yeteneklidir, sanat zevki gelişkindir ve entelektüel kabiliyetleri yüksektir. Bu nedenle güzellik ve estetik olan her şey ilgilerini çeker.

Aşk hayatında da erkeklerde başarı, modernlik, entelektüel yetenekler ve güzellik arar. Boğa burcu kadını yönetmeye elverişlidir ve kısa sürede ilişkinin iplerini eline almaya çalışacaktır. Kontrol edemediği şeylerden hoşlanmaz.

Farklı bir espri anlayışı olan bu kadınlar kendi esprilerine gülen tiplerden ziyade soğuk bir neşeyi barındırırlar bu nedenle onlar da tıpkı burcun erkekleri gibi çözülmesi zor kimselerdir. İğneleyici yanlarını çok iyi gizlerler ve karşılarındaki kişiyi iyice süzdükten sonra ondaki kusurları ustalıkla fark edip oraya oynarlar. Teatral yetenekleri aşk hayatlarında pek gelişmemiştir bu nedenle örneğin bir aslan burcu gibi kendilerini duygusal şekilde ifade etmez, duygularını ve üzüntülerini yakınları dışında kimseyle kolay kolay paylaşmazlar.
Sadıktırlar. Boğa burcundan genellikle aldatmaya yatkın kadınlar çıkmaz çünkü onlarda örtük bir muhafazakar taraf vardır. Buna karşın cinsel hayatları oldukça renkli ve sınırsızdır. 

Partneri için güzel yemekler yapar ve beraberliğini oldukça sahiplenen bir çizgiye sahiptir. Küçük hesaplarla büyük tavırlar takınmaz ancak söyleyecek şeyi olduğu zaman da karşısındakini pişman etmekten zerre kadar çekinmez bu nedenle gözlem gücü gelişkin ve kelimeleri iyi kullanan bu kadına yapılacak hata büyük bir geri dönüş alabilir.

Duygusal taraflarını saklar demiştim, evet ve kendini de saklar. Alıngan karaktere sahip olmasına rağmen bunu pek belli etmez. Çeşitli duvarları vardır ve en başta buna kendisi saygı gösterdiği için herkesin de saygı göstermesini bekler.

Evlenmek için yaratılmış olan boğa burcu kadını en uzun süreli evlilikleri yürüten Zodyak kadınları arasındadır. İyi ve hamarat bir eş ve çok iyi bir anne olurlar.

 

 

 

 

İş hayatı

 

Boğa burcu kadını da erkeği gibi paraya önem verdiğinden onun da iş hayatında kendini göstermesi ve her ne şekilde olursa olsun başarıyla iş bitirmede ustadır. Evvelden de belirttiğim gibi Boğa burcu kadınının erkeğinden daha farklı bir özellik olarak alışveriş tutkusu ön plandadır. Güzel şeylere ulaşmak için çalışır, etrafını teknolojik aletlerle doldurmak ister. Geleneksel yanına tezat bir teknoloji sahipliği vardır. Bu burcun kadını sanat koleksiyonu yapabileceği gibi kitap koleksiyonu yapmaya da yatkındır. Bu nedenle iyi kazanmalı ve iyi harcamalıdır. Genellikle alım-satım işlerinde ve organizasyonlarda başarılıdır.

 

 

 

 

Sosyal hayat

 

Çok tanıdığı ve az arkadaşı olan bu kadınlar güzel vakit geçirdikleri her andan mutlu olurlar. Kalabalıktan çok hoşlanmadıkları ve iletişim kurmaya değer verdikleri için daha sessiz sakin yerleri tercih eder ve genel ilişkileri uzun sohbetler üzerinedir. İyi sırdaş olmaları nedeniyle pek çok kişinin derdini sıkıntısını bilirler. Çok duygusal tepkiler vermek yerine mantıksal tepkiler verdikleri için çevrelerinde fikrine güvenilen insanlardır. Arkadaşlarından vazgeçmez ve onlarla aradaki iletişimi aksatmamak için emek verirler. Sergiler, açılışlar, hafif içkili kokteylleri severler. Ancak bir boğa burcu kadını bir anda çılgın gibi dans eden ve şaşılacak derecede yakınlık kuran bir kimse haline gelebilir, bu garip değildir. Venüs’ün bu etkisi onun arada sırada kalıplarının dışına çıkmasına sebep olur ve o zamanlarda ortamdaki hemen hiçbir kadın ondan daha iyi değildir.(ksham astroloji)