Beyaz kil maskesi ile cilt sorunlarınızı yok edin

Beyaz kil maskesi ile cilt sorunlarınızı yok edin
Yayınlanma Tarihi: 01.11.2016 14:20 | Değiştirme Tarihi: 01.11.2016 13:20

Kil, çok eski zamanlardan beri kadınlar tarafından güzellik amaçlı kullanılıyor. Sizlerde kil maskesi kullanarak cildinizdeki problemlerden kurtulabilirsiniz.

Beyaz kil maskesi;

Kil, toprağın, kayaların, yanardağdan çıkan tüf ve lavların toz haline gelen parçalarından oluşur. Mineral bakımından oldukça zengindir. Kil, çok eski zamanlardan beri kadınlar tarafından güzellik amaçlı kullanılıyor. Kilin cilde birçok faydası vardır, özellikle aşırı yağlı ciltlerin yağ üretimini dengeleyen özelliği vardır. Gözenekleri açar ve cildi kirden arındırarak derinlemesine temizlenmesini sağlar. Böylelikle ciltte daha az sivilce ve siyah nokta oluşur. Mineral bakımından oldukça zengin olması cildin beslenmesine ve parlamasına yol açar.

Bayaz kil maskesi nasıl yapılır;

Bu maskeyi tüm cilt tipleri rahatlıkla kullanabilir. yağlı ciltler haftada  1 en fazla 2 defa kullanabilirken, kuru ciltler sadece ayda 2 defa kullanmalıdır. Uygulamaya başlamadan önce cildinizi makyajdam tamamen arındırın. Göz çevresindeki ince deriye uygulamamaya çalışın. İnce derinin tahriş olmasına neden olabilir. Uygulama bittikten sonra sabun kullarak cildinizin nemini kaybetmesini kurumasına neden olmayın. Sabun kullanmayın.

Malzemeler;

3 yemek kaşığı beyaz kil,

4 damla kayısı yağı,

5 damla zeytinyağı.

Uygulanışı;

3 yemek kaşığı beyaz kili bir kaba ekleyin. Kilin üzerine 2 damla kayısı yağı ekleyip iyice karıştırın, ardında da 3 damla zeytinyağı ilave edin. Karışımınız krem kıvamına gelene kadar da ılık su ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayıp 10 dakika kadar bekleyin. Ilık su yardımı ile cildinizi yıkayın.