Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Başak burcu kadınını tanıyın!

Başak burcu kadınını tanıyın!

Zodyak’ın “temizlik elemanı” diye bilinen burç olan Başak’ın tam olarak öyle olmadığını belirterek başlamak gerekiyor aslında...

29.12.2015 16:03

Genel durum ve aşk hayatı

Başak burcu kadını, burcun erkeğinden önemli farklılıklar gösterir. O beraber olduğu kişiyi düzeltmeye çalışır, hayattaki amacı bir şeyleri düzeltmek, iyi etmek, yardım etmek olan bu kadın ilişkilerinde de benzer davranışlar gösterir. Sabit, tutarlı ve mantıksal yaklaşımlarıyla hayal kurmakta zorlanan başak kadını için uçuk aşk hayalleri kurmak da zordur. Duygularında kararsızdır ve genellikle ilişkilerinin ilk dönemlerinde biraz sorunlu davranır, gözüne batan her şeyi söylemeye ve çözmeye eğilimli olduğundan başkaları için anlamsız gelen konularda sıkı sıkıya tartışmaya girer ancak bu ortalık yıkıp döken, kendini yerden yere atan bir tartışma değil, ciddi, mantıksal, sorgulayıcı ve şüpheci bir niteliktedir. Kıskanç, aitlik ve sahiplik güdüsü gelişmiş olan başak kadını ilişkisini korumak, sürdürebilmek için çok uğraşacaktır. Kıskanç davranır ve sahiplenilmek ister. Eğer elindeki kaybetmemek için ödün verdiği bir şey varsa bu konuyu sürekli bir şekilde gündeme getirecektir çünkü bir sorun vardır ve aklından çıkmamaktadır. Ancak soğuduğu ve sevgisi bittiği zaman o vefakâr sevgi dolu kadının yerinde bir buz kütlesi ortaya çıkar. Masraf etmekten çok hoşlanmadığı için beraber olduğu kişilerin bütçesini de düşünerek kararlar alır. İçinde sonsuz bir mutlu etme isteği olduğundan bunu beraber olduğu kişi için de ortaya çıkaracak, onu mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Genelde kendine güvenen, iş hayatında başarılı, nitelikli, iyi giyinen, kendini abartmayan kaliteli erkeklerden hoşlanır. Aşık olduğu taktirde beraber olduğu kişinin her şeyini üstlenip anaç davranma eğilimi vardır. Başak burcu kadınları ilk başta güvensiz olduklarından oldukça muhafazakâr davranmakla beraber, açıldıkları zaman seksi, fantezi dünyası gelişkin ve erkeğini çok mutlu edecek bir kadın haline bürünürler.

Başak burcu kadınlarının elleri maharetlidir ve ekseriyetle birkaç alanda yetenek sahibidir. Genellikle iyi yemek yaparlar ve ev kadınlığı konusunda doğuştan gelen bir ilhamları vardır. Hayvan sever, kötü halden anlar, empati yeteneği gelişkin, yardımcı ve kolaylaştırıcı, pratik insanlardır. Kendinde olmayan her şeyi kıskanmamakla beraber arkadaşlarını kıskanabilirler, paylaşmak istemezler ya da onların eşyalarını kıskanabilirler. Direkt iletişim kurar, kendilerini açık ifade eder ve konuşkanlardır. Yalnız başak burcu kadını aşırı eleştirel, soğuk ve bilgiçlik taslayan bir yapıya da sahip olduğundan ilk etapta sevmeyeni ya da onun katı biri olduğunu düşünen çoktur. Zaman zaman keskin fikirleriyle ortaya çıktığında tepki çeker. Hayat onlar için siyahlar ve beyazlar, birler ve onlar şeklindedir. Ortalarda pek durmazlar. Emir vermeye eğilimli olmamakla beraber isteklerinin yerine getirilmesi konusunda hassastırlar.

İş hayatı

Başak burcu kadını işkolik eğilimlidir. Hele hayatında bir boşluk hissediyorsa kendini tamamen işine vermesi ve çevresini ihmal etmesi mümkündür. Sürekli yorgun ve hızlı hareket eden yapısı nedeniyle kendini çalışmaya kaptırıp hayatını boşlamaya meyillidir. İyi bir akademisyen, iletişimci, öğretmen, hemşire, doktor, veteriner hekim olabilir. İşinden verim alamıyorsa bırakır çünkü mesleğinde ilerlemek ve para kazanmak istediği gibi aynı zamanda da kendini geliştirebilmek ve huzur arar. Çok stresli mesleklerde sinir ve sindirim sistemi rahatsızlıkları görülebilir.

Sosyal hayat

Çevresinde çok farklı tiplerden çokça insan olan başak burcu kadınları kendilerini güvende hissettikleri yerlerde mutlu olurlar bu nedenle bir yerlere bağlanmaya, müdavim olmaya eğilimlidirler. Sanat organizasyonlarında, fuarlarda, kitabevlerinde mutlu olurlar. Biriktirme huyları olduğundan faydalı buldukları şeyler için fazla miktarda harcama yapabilirler. Tek başına da vakit geçiren başak burcu kadınları iyi sırdaştırlar ve dostlarına oldukça önem verirler bu nedenle çoğu dostunun akıl hocasıdır ve sevdiklerini korumaya çalışır. Öfkeli olduğu zamanlarda konuşulması güç olsa da çabuk sakinleştiğinden ve karamsarlığı sevmediğinden bu durumu konuşarak atlatmaya çalışır. Gece hayatını çok tercih etmese de sever, iyi adapte olur. Ancak çok yüksek seste müzik olan, çok kalabalık ve kişisel alanını oluşturamayacağı, kalitesiz yerlerde kendini ifade edemez ve agresif olur. O da erkeği gibi evdeyken daha huzurlu ve daha paylaşımcıdır.(ksham astroloji bloğu)

Yorumlar | 0
üye profil