Bacak boyunu uzun gösteren giyim önerileri

Bacak boyunu uzun gösteren giyim önerileri
Yayınlanma Tarihi: 06.09.2016 12:05 | Değiştirme Tarihi: 06.09.2016 12:05

Pek çok kadının hayali upuzun bacaklara sahip olmaktır. Maalesef genetiğimizi değiştiremeyiz ama bu bacaklarımızı daha uzun gösteremeyeceğimiz anlamına da gelmez!

Pek çok kadının hayali upuzun bacaklara sahip olmaktır. Maalesef genetiğimizi değiştiremeyiz ama bu bacaklarımızı daha uzun gösteremeyeceğimiz anlamına da gelmez!

İşte size bacak boyunuzu uzun gösterecek giyim önerileri

Bacak kısmında giyilen kıyafetlerde siyah ya da koyu renkler tercih etmek bacak boyunuz olduğundan uzun görünür.

Pantolonlarınızda yüksek bel tercih edin. Yüksek bel kalçaların daha yüksekte görünmesini sağladığından dolayı bacak boyunu daha uzun gösterir.

Ayakkabılarınızın, çoraplarınızın ve pantolonunuzun aynı renklerde ve tonlarda seçilmiş olması bacak boyunuzu uzun gösterecek diğer bir giyim hilesidir.

Yatay çizgiler sizi daha tıknaz ve kilolu gösterir. Bu nedenle uzak durun. Uzun ve dik çizgili pantolonlar, bacakları uzun göstermek konusunda oldukça etkilidir. Aynı şekilde dikine çizgili bir etek de aynı etkiyi yaratır.

Kısa elbiseleri gardrobunuzdan eksik etmeyin. Diğer elbiselere oranla kısa elbiseler bacakları iki kat fazla uzun gösterir.

Üzerinize giydiğiniz gömlek ya da bluzu eteğin veya pantolonun içine sokun. Bluzunuzu ya da tişörtünüzü içe sokarak giyerseniz, kalçalarınız daha yukarıda görünerek bacaklarınız olduğundan hem daha ince hem de daha uzun gözükür. Dışarı çıkarmayı tercih ediyorsanız bu durumda boyu kısa olan gömlek ya da bluz tercih edin.

Hem yazın hem de kışın giyebileceğiniz şortlar diğer bir kurtarıcınızdır.

Etek giyerken tercihleriniz de önemli. Kalem etekleri daha çok tercih edin. Kalem etekler vücudu daha çok sardığı için sizi daha ince ve uzun gösterir. Ayrıca yüksek belli mini etekler bel çizgisini yukarıya çeker ve aynı etkiyi gösterir.

Evet, düz ayakkabılar ve babetler oldukça rahattır ama bacaklarınızın daha güzel ve uzun gözükmesini istiyorsanız içinde rahat edebileceğiniz bir topuklu ayakkabıdan asla şaşmayın. Hem daha uzun hem de daha seksi görünürsünüz.

Ten rengi topuklu ayakkabılar bir numaralı yardımcınızdır. Ten rengindeki yüksek topuklu ayakkabı modelleri bacak boyunuzu kesmez ve bacaklarınızı olduğundan çok daha uzun gösterir.

Kışın bot alırken dize kadar uzanan botlar tercih edin. Bu uzun botlar sizi daha uzun gösterir.