Ayakkabınızın Rengi Kişiliğiniz Hakkında Bilgi Veriyor

Ayakkabınızın Rengi Kişiliğiniz Hakkında Bilgi Veriyor
Yayınlanma Tarihi: 25.01.2019 12:02 | Değiştirme Tarihi: 25.01.2019 12:02

Seçtiğiniz ayakkabıların renginin aslında kişiliğinizi yansıttığını biliyor muydunuz?

KIRMIZI

Çarpıcı bir etkiye sahip olan kırmızı ayakkabılar, solunumun daha hızlı olmasına ve kalbin daha hızlı çarpmasına yol açmaktadır.Dikkat çekici bir renk olan kırmızı, giyen kişiyi dominant ve sert gösterir.

GRİ

Sofistike olmayı ifade eden gri ayakkabılar daha çok iş görüşmelerinde tercih edilen ayakkabı rengidir. Grinin temkinli ve olgun gibi ifadeleri karşıladığını söylemek mümkündür.

SİYAH

Gücün ve otoritenin simgesi olan siyah, modada zarif ve şık göstermesi ile tercih ediliyor. Siyah ayakkabıların klasik olması da onun sıkça tercih edilme nedenlerinden biridir. Ancak devamlı siyah ayakkabı giymek etrafınızda size karşı soğuk bir etki oluşturabilir.

SARI

Neşe saçan pozitif bir renk olan sarı, dikkat çekici bir tondadır. Gözün algılamakta zorlandığı bir renk olan sarı uzun süre giyildiği zaman dominant bir etki oluşturabilir.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.

6 saatten kısa ve 10 saatten uzun uyuyanlar, dikkat!

Sağlıklı uykunun ileri yaşlarda hastalıklarla karşılaşmadan hayata devam etme açısından da kritik olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, uykunun sağlıklı, yeterli ve iyi olmasının yaşlanmayla ortaya çıkan sağlık sorunlarının oluşumunu engellediğine dikkat çekiyor.

Bahar yorgunluğu ile baş etme yöntemleri

Kış aylarında yavaşlayan metabolizma, mevsim değişikliği ve havaların ısınması ile kimi zaman adaptasyon sorunu görülebilir. Bu da bireylerde uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi sorunlara neden olur. Bu durum hem özel yaşantımızı hem de iş hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir.