Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Avuç içi terleme nedenleri

Avuç içi terleme nedenleri

Terleme insan sağlığı açısında oldukça faydalıdır fakat el terlemesi özellikle el sıkışmanın gerekli olduğu sosyal ortamlarda insanlar için rahatsız edici olabiliyor.

21.09.2016 11:45

Avuç içi terleme nedenleri
Ellerde terleme kişinin stres,heyecan,korku gibi psikolojik nedenlerin yanı sıra ter bezlerinin fazla çalışmasından da kaynaklanır. Özellikle aşırı heyecanlı kişlilerin ani ruh değişikliğinden ellerde terleme görülebilir. Bazı insanlarda ise aileden gelir kalıtsaldır.

Troit bezlerinin fazlalığı vücutta sinirsel gerginliklere neden olduğu için bu ellerde terleme yapabilir.Kişilerin fazla kiloları varsa bu kilolar vücut ısısını arttırdığından ellerde terlemeye neden olur.Belli bir yaştan sonra kadınların yaşadığı menapoz sıkıntısı da el terlemelerine neden olur.

El terlemesi çocuk yaşlarda başlayabilir. Zaman ilerledikçe terlemenin azalması gibi bir durum söz konusu değildir.Vücut terleme yoluyla kednsi ısınını dengeler ve vücuttaki zararlı toksinleri atar.Bu nedenle terleme insan sağlığı açısında oldukça faydalıdır fakat el terlemesi özellikle el sıkışmanın gerekli olduğu sosyal ortamlarda insanlar için rahatsız edici olabiliyor.

El terlemesi için doğal tarif
Malzemeler
4-5 yemek kaşığı deniz tuzu

yarım su bardağı elma sirkesi

Uygulanışı
Geniş bir kabın içine deniz tuzunu ve elma sirkesini koyun ve karıştırın. Daha sonra bu kabin içinde ellerinizi 15-20 dakika kadar bekletin ve bu uygulamayı haftada en az 2 defa yapın. Bu uygulamayla zamanla ellerinizdeki terlemenin azaldığını fark ediceksiniz.

Yorumlar | 0
üye profil