Angelina Jolie'nin Lanetli Mirası!

Angelina Jolie'nin Lanetli Mirası!
Yayınlanma Tarihi: 25.06.2013 12:45 | Değiştirme Tarihi: 25.06.2013 12:44

Angelina Jolie, yıllardır dünyanın en güzel kadınlarından biri olma unvanını kimseye kaptırmıyor. Ama aynı zamanda lanetli bir mirasın da varisi.

Angelina Jolie, yıllardır dünyanın en güzel kadınlarından biri olma unvanını kimseye kaptırmıyor. Onu çok seven Brad Pitt gibi bir hayat arkadaşına, altı tane çocuğa, şöhrete ve sayamayacağı kadar büyük bir servete sahip.Ama aynı zamanda lanetli bir mirasın da varisi...Jolie'nin ailesindeki neredeyse tüm kadınlar kanser yüzünden erken yaşta hayata veda etti. Annesini 56 yaşındayken yumurtalık kanserinden kaybeden Jolie, geçen ay, kendisinin de kansere yakalanma riski yüksek olduğu için iki göğsünü de aldırdığını açıklamıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.Bütün bunların ardından Jolie'nin annesi Marcheline Bertrand'ın vaftiz kızı ve ünlü yıldızın aile dostu Marie Miles, konuyla ilgili endişelerini dile getirdi. Bir gazeteye verdiği özel röportajda konuşan Miles "Angelina'yı da kanser yüzünden erken yaxta kaybedeceğimizi düşünüp korkuya kapılmıştım" dedi. Jolie'nin annesinin yanısıra, büyük büyük annesi, büyük annesi ve kısa bir sür önce de teyzesi kanser yüzünden genç yaşta hayata veda etti.Jolie'nin annesinin yakın dostu olan Marie Miles, ünlü yıldızın hastalığa yakalanma riskini azaltmak için iki göğsünü de aldırma kararını "son derece cesur bir karar" olarak nitelendirdi.Geçirdiği mastektomi operasyonuyla iki göğsünü de aldıran altı çocuk annesi Jolie ameliyatının nedenlerini New York Times için kaleme aldığı yazıda anlattı. Yazısında kanserden kaybettiği annesini ve yaşadığı zorlu süreci de okuyucularla paylaştı.Doktorunun yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 ise yumurtalık kanserine yakalanma riski bulunduğunu söylemesi üzerine ameliyat olma kararı aldığını anlatan yıldız “Bu durumu kontrol altına almak ve riski yapabildiğim kadar aza indirmek için ameliyat oldum” dedi.Jolie’nin ameliyata karar verme ve operasyonu geçirme süreci şubat ayında başlamış ve nisanda sona ermiş. Haber ile ilgili metin girin!.10 yıl boyunca kanserle mücadele eden annesini 56 yaşında kaybeden Jolie’nin olaydan sonra ağır bir depresyon geçirdiği biliniyordu. Ameliyatının en önemli sebebinin çocukları olduğunu belirten Jolie yazısında, “Çocuklarıma bu hastalığın beni onlardan ayırmayacağına dair söz vermem gerekiyordu fakat gerçek olan benim de ‘hatalı’ gen olarak bilinen, meme ve yumurtalık kanserine neden olan BRCA1 genini taşıyor olmamdı” diye belirtti.Ünlü yıldız yazısında eşi Brad Pitt'e de geçirdiği zorlu süreç boyunca kendisine destek olduğu ve ameliyatının her anında yanında olduğu için teşekkür etti. Haber ile ilgili metin girin!.