Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Altın Portakal'dan Işık Yenersu'ya Ödül

Altın Portakal'dan Işık Yenersu'ya Ödül

Festival kapsamında verilen ''Yıldırım Önal Anı Ödülü''nün bu yılki sahibi, sinema ve tiyatro oyuncusu, seslendirme sanatçısı Işık Yenersu oldu.

12.07.2012 10:30

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenen ''Yıldırım Önal Anı Ödülü''nün, bu yıl sinema ve tiyatro oyuncusu Işık Yenersu'ya verileceği bildirildi.Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl 6-12 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında verilecek ''Yıldırım Önal Anı Ödülü''nün sahibi belli oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.Bu yıl 14'üncüsü sunulacak Yıldırım Önal Anı Ödülü'ne sinema ve tiyatro oyuncusu, seslendirme sanatçısı Işık Yenersu değer görüldü. Yenersu'ya ödülü, festival programı içinde düzenlenecek törenle sunulacak.Yenersu, yaptığı yazılı açıklamada, Yıldırım Önal'ın sanat yaşamında önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Açıklamasında, ''Yıldırım Önal Anı Ödülü'ne benden daha çok sevinecek bir başkasını düşünemiyorum'' ifadesini kullanan Işık Yenersu, kendisini ödüle layık görenlere teşekkür etti.Işık Yenersu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: ''Bana öğrettiğin paha biçilmez değerdeki tiyatro yasaları için sana teşekkür ederim ustam. Göz göze oynamayı senden öğrendim. 'Mış' gibi yapmamayı senden öğrendim. Yalansız oynamayı senden öğrendim. Çok değerli anısı önünde saygıyla eğiliyorum.''Kaynak: Sabah
Yorumlar | 0
üye profil