Ağız kokusundan kurtulmak için ufak tüyolar

Ağız kokusundan kurtulmak için ufak tüyolar
Yayınlanma Tarihi: 20.09.2016 12:05 | Değiştirme Tarihi: 20.09.2016 12:10

Sosyal bir incinme nedeni olan ağız kokusu günümüzde medeni toplumlarda dahi oldukça yaygındır. Ağız kokusundan kurtulmak için ağız bakımının düzenli olarak yapılması gerekir.

Ağız Kokusu

Sosyal bir incinme nedeni olan ağız kokusu günümüzde medeni toplumlarda dahi oldukça yaygındır. Beslenme sonrası ve sabah uyandığımızda oluşan ağız kokusu bir hastalık belirtisi değildir fakat sosyal bir problem olması nedeni ile bir hastalık olarak kabul edilir.

Ağız kokusundan kurtulmak için ufak tüyolar

Ağız kokusu problemi yaşayan kişiler yediklerine dikkat etmeli ve sigaradan uzak durmalıdir. Yemek atıklarından kurtulmak için diş ipi kullanılabilir. Bu problemi yaşayan kişilerin ayrıca dişlerini düzenli olarak fırçalaması sadece diş değil dil temizliğine de önem vermesi gerekir. Yediklerine dikkat etmeli ve sigaradan uzak durmalıdir.

Keskin kokulu yiyeceklerden uzak durulması gerekir. Çünkü bu yiyecekler kan yoluyla akciğere ulaşır ve her nefes alışverişte ağız kokusu olarak dışarı çıkar. Bu nedenle sarımsak,soğan,balık,pastırma ve çeşitli baharatlardan uzak durulmasında fayda var.

Çinko içeren macunların, gargaraların ve sakızların kullanılması ağız kokusunu önleyebilir.

Yemek yerken lokmalarızı iyi çiğneyin. Çünlü iyi çiğnenilen besinler daha iyi sindirildiğinden mide kaynaklı ağız problenlerinin önüne gecmiş olursunuz.

Özellikle sigara kullananların başvurduğu bir yöntem olan maydonoz çiğnemeyle de ağız kokusundan kurtulabilirsiniz.