Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Affedilmeyen makyaj hataları!

Affedilmeyen makyaj hataları!

Sıkça yapılan ve yapılmaması gereken makyaj hatalarını derledik...

21.12.2015 12:34

Cilt renginizden bir veya bir kaç ton açık-kapalı fondoten kullanmak

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Cilt renginizden açık veya kapalı fondoten kullanmak cildinizde maske etkisi yaratır.Bu pürüssüz bir cilt görünümüne değil aksi takdirde yüzünüzde komik bir görünüm sağlar. Cildinize uygun ton fondoten seçmek için fondoteni elinizde değil yüzünüzün tam boynunuzla birleştiği yerde deneyin.Yüzünüz daha çok güneş gördüğü için elinizden daha koyudur.Eğer sürdüğünüz fondoten yüzünüzde kayboluyorsa bu sizin için doğru bir fondotendir.

Panda görünümlü gözler

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Göz altınızda ki morlukları kapamak için sürdüğünüz kapatıcılarınızın yüzünüzden 2-3 ton açık olmamasına dikkat edin. Kapatıcınızın rengi aşırı açık ton ise bu göz altınızda ki mor halkaların daha çok görünmesine yol açacaktır. Cildinizden yarım-bir ton açık olan kapatıcıyı sürdüğünüzde morluklar daha iyi gizlenecektir.Göz altınızı aydınlatmak istiyorsanız daha açık tonlu kapatıcıyı üstüne hafifçe sürebilirsiniz.

Aşırı sürülen allık 

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Şirin gözükeyim derken komik gözükmeyin. Allığınızı elmacık kemiklerinize hafif bir şekilde uygulayın.Allığı tüm yanaklara sürmeyin.Yoğun allık yerine hafif bir allık sizi daha şirin gösterecektir.

Simsiyah kaşlar

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Kaşlarınızı olduğundan koyu bir renge boyamak mı ? Yapmayın,korkunç görünüyor. Kaşlarınzdan yarım ton koyu bir kaş farını veya kaş kalemini kaşınıza kısa çizgiler şeklinde uygulayın.Bu kaşınızı hem daha dolgun hemde doğal gösterecektir.

Olduğundan kalın gösterilmeye çalışılan dudaklar

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Dudaklarımı kalın göstereyim derken aşırıya kaçmayın. Özellikle koyu renkli rujlarda hiç yapmayın ! Ten rengi veya daha yumuşak tonlu rujlarda dudağınızdan bir kat daha kalın çizgi çekmek koyu renkli rujlardan daha doğal görünecektir.

Dişlere bulaşan rujlar 

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Kesinllikle evden çıkmadan kontrol edin ve evet belki biraz tuhaf olacak ama gerçekten pratik ; İşaret parmağınıza dudağınıza sokup çıkarmak dişlerinize rujun bulaşmasını engelleyecektir.

Göz kapaklarına bulaşmış rimel

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Göz kapağınıza bulaşmış rimel yine hoş durmayan görüntülerden biri. Rimelinizi sürdükten hemen sonra kontrol etmeyi unutmayın. Eğer silmekle uğraşmak istemiyorsanız herhangi bir kartı rimelinizi sürerken göz kapağınızda tutun. Bu rimelin bulaşmasını engelleyecektir.

Yorumlar | 0
üye profil