Açık tenlilere özel: Nasıl makyaj yapmalısınız?

Açık tenlilere özel: Nasıl makyaj yapmalısınız?

Açık tenlilere güzel haberlerimiz var: açık ten görünümü her zamankinden çok daha moda!

Yok gibi makyaj trendinin yükselmesi ile, kusursuz tenler ve kalın kaşlar artık hiç olmadığı kadar ön planda. 

Her zaman güneş koruması kullanın
Güneş hasarı ciltteki erken yaşlanma belirtilerinin bir numaralı nedeni. Üstelik güneş lekeleri ve ince çizgiler açık tenlerde çok daha belirgin oluyor. Güneşin neden olacağı hasarın önüne geçmek içimn evden mutlaka en az 30 koruma faktörlü güneş korumanızı uygulayarak çıkın.

İlk baz
Hiperpigmentasyon ve kızarıklık açık tenlerde çok fazla görülebiliyor, bu nedenle bizim önerimiz hafif ve likit fondötenlere yönelmeniz. 

Güle güle koyu halkalar!
Açık tenlilerin başka bir sorunu? Tabii ki göz altı halkaları. Açık tenlilerin ciltleri genelde daha ince olma eğilimi gösterir, bu da göz altındaki kan dolaşımının daha belirgin olmasına neden olur. Göz altınıza ışığı yansıtan bir kapatıcıyı ters üçgen şeklinde uygulayın.

Pastele güvenin...
Göz çevrenizi  karartacak koyu tonlardan da uzak durmalısınız. Bunun yerine açık tonlara, pastellere yönelin; pembeler, yumuşak mercanlar,bronz ve altın tonlarını kullanabilirsiniz.

Biraz ışıltı!
Kontur uygulaması ile yüz hatlarınızı ön plana çıkarmak yerine, strobing uygulamasına yönelin. Aydınlatıcınızı yüzünüzün yüksek noktalarına uygulayın (burun, şakaklar, kaş kemiği...). Böylece yüzünüze anında ışıltı da kazandırmış olacaksınız.

Görüntülenme : 414 Yayınlanma Tarihi: 01/04/2016 16:13:31

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin