7 Adımda Pratik Gece Makyajı

7 Adımda Pratik Gece Makyajı
Yayınlanma Tarihi: 25.01.2019 11:54 | Değiştirme Tarihi: 25.01.2019 11:54

Profesyonel görünümlü makyaj yapmak için el beceriniz ve yeterince vaktiniz yoksa 7 adımda pratik gece makyajı önerileri ile aradığınız görünüme kavuşacaksınız.

KLASİK KIRMIZIYLA GELEN GÜZELLİK

Gece makyajında dudaklar vurgu yapmanız gereken yerdir. Klasik kırmızıyla makyajın odak noktası haline gelen dudaklar, cilt makyajı ile tamamlanarak kusursuz bir görünüm sunacaktır. Bol maskara ve taranmış kaşlarla tamamlanan cilt makyajını hafif tonda yapmak yeterlidir.

GİZEMLİ BORDO

Göz makyajında tek renk tercihi yaparak yüz makyajını daha sade bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Gözlerinizde tercih edeceğiniz renk olarak bordo, uyumlu ve gizemli havasıyla gece makyajınızı özel bir görünüme kavuşturacak.

LİKİT HIGHLIGHTER

Gece makyajınızla kraliçe gibi bir görünüm elde edebilirsiniz. Fondötene eklenecek birkaç damla likit highlighter, ışıltılı bir cilt görünüm elde etmenizi sağlayacak. Göz çevreleri ve yüzün üst kısımlarında aydınlatıcı bir ürün kullanarak gece makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

TEK TONLA PRATİK MAKYAJ

Multi kullanım özelliğine sahip far ile hem allık uygulaması yapılabilir, hem de benzer tonlardaki rujla, makyaj pratik şekilde tamamlanabilir. Böylece pratik bir makyaj yaparak kimseyi bekletmeyecek ve hiçbir yere geç kalmayacaksınız.

METAL IŞILTILAR

Makyaj görünümünüzü yükseltecek en önemli detaylardan biri olan metalik bakışları krem ya da likit ürünlerle elde edebilirsiniz. Tek başına makyaja farklı bir görünüm kazandıran metal bakışlar, nude renk dudak ile birleşerek gece makyajını tamamlıyor.

GRAFİK EYELİNER

Güçlü bir makyajın tamamlayıcı unsuru olan eyeliner, ister özgün tarzda ister de klasik tarzda yapılarak etkili sonuçlar veriyor. Yüzün diğer kısımlarını sade tutarak eyeliner performansınızı artırabilirsiniz.

DOĞAL TONLAR

Makyaj yapmanın detaylarına hakim değilseniz doğal tonları kullanmaktan vazgeçmeyin. Parlatıcı, allık ve nötr göz makyajını uyumlu renk tonlarında yaparak riski sıfıra indireceksiniz. Elmacık kemiklerine ve göz pınarlarına biraz ışıltı eklemek gece makyajınızı mükemmel hale getirecektir.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.

6 saatten kısa ve 10 saatten uzun uyuyanlar, dikkat!

Sağlıklı uykunun ileri yaşlarda hastalıklarla karşılaşmadan hayata devam etme açısından da kritik olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, uykunun sağlıklı, yeterli ve iyi olmasının yaşlanmayla ortaya çıkan sağlık sorunlarının oluşumunu engellediğine dikkat çekiyor.

Bahar yorgunluğu ile baş etme yöntemleri

Kış aylarında yavaşlayan metabolizma, mevsim değişikliği ve havaların ısınması ile kimi zaman adaptasyon sorunu görülebilir. Bu da bireylerde uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi sorunlara neden olur. Bu durum hem özel yaşantımızı hem de iş hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir.