4 Adımda Aşkta Güveni Kazanın

4 Adımda Aşkta Güveni Kazanın
Yayınlanma Tarihi: 25.01.2019 12:05 | Değiştirme Tarihi: 25.01.2019 12:05

Günümüz ilişkilerinin en büyük eksikliklerinden biri; güven duygusu. Ya göründüğümüz gibi olmuyoruz ya da olduğumuz gibi görünmüyoruz. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan güven duygusunu 4 adımda kazanmak mümkün.

1.DÜRÜSTLÜKTEN TAVİZ VERMEYİN

İlişkide güven duygusunu tam anlamıyla sağlamak için pembe yalandan bile uzak durmak gerek. Güven duygusu, kolayca sarsılan ve zor yerine gelen bir duygudur. Pembe yalanlar söylemek, kötü niyetli olmasa da karşıda yalan söyleyebilen bir karakter imajı doğurmaktadır.

2.SEVGİYİ İSPATLAMAK

Sevgiyi ispatlamak demek, yarışırcasına hamleler yapmak değil, samimi ve doğal şeyler yapmaktır. Karşınızdaki kişinin size tam anlamıyla güven duymasını istiyorsanız, ona kendisini özel hissettirecek şeyler yapmalısınız. Bu hareket ona ne kadar değer verdiğinizi hissettirecektir.

3.ORTAMLARDA BERABER OLMAK

Güven duygusunun sarsıldığı yerlerden biri de 3. kişilerin bulunduğuortamlardır. Çiftlerin birbirlerini kıskandıracak hareketlerde bulunması güven duygusunu direkt olarak sarsmaktadır. Güven sorununu yıkmak için ortamlarda beraber olarak samimi davranışlarda bulunmak gerekir. Böylece çiftler, birbirlerine en riskli ortamda bile bağlılıklarını göstererek güven duygusunu inşa edebilirler.

4.HABERSİZ BIRAKMAYIN

Adım adım rapor vermek ile haberdar etmek arasında fark var. Uzun saatler habersiz bırakıyor ve gelen mesajlara cevap vermiyorsanız, bu durum hem güven duygusunu hem de sevgi hissini azaltacaktır. Karşıdakinin size olan güveninin sarsmak istemiyorsanız, uzun süre habersiz bırakmayın.

Bilimin son buluşu: Kokuyla tedavi... Yakında koklayarak iyileşeceğiz!

Gelecekte doktorunuz rahatsızlıklarınız için reçetenize koku isimleri yazarsa şaşırmayın! Çünkü bilim dünyası, tarih öncesinden bu yana kullanılan kokularla ilgili önemli buluşlara imza attı. Derimiz başta olmak üzere birçok organımızın burnumuz gibi koku aldığı keşfedildi.

Hafta sonunu nasıl kilo almadan geçiririz?

Hafta sonu  tembellik yapmaya veya zengin bir Pazar kahvaltısına “Hayır” demek kolay değil. Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, “Yoğun bir haftanın ardından küçük bir kaçamağın elbette zararı yok; ancak hafta sonu kendinizi şımartma meselesini abartmadan önce iki kez düşünün” diyor.

6 saatten kısa ve 10 saatten uzun uyuyanlar, dikkat!

Sağlıklı uykunun ileri yaşlarda hastalıklarla karşılaşmadan hayata devam etme açısından da kritik olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, uykunun sağlıklı, yeterli ve iyi olmasının yaşlanmayla ortaya çıkan sağlık sorunlarının oluşumunu engellediğine dikkat çekiyor.

Bahar yorgunluğu ile baş etme yöntemleri

Kış aylarında yavaşlayan metabolizma, mevsim değişikliği ve havaların ısınması ile kimi zaman adaptasyon sorunu görülebilir. Bu da bireylerde uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi sorunlara neden olur. Bu durum hem özel yaşantımızı hem de iş hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir.