2019'un Rengi: Canlı Mercan

2019'un Rengi: Canlı Mercan
Yayınlanma Tarihi: 24.01.2019 17:15 | Değiştirme Tarihi: 24.01.2019 17:15

Canlı mercan rengi, 2019'un dekorasyon, giyim ve makyaj rengi olacak.

2019'UN RENGİ BELLİ OLDU

Dekorasyondan makyaja, aksesuardan giyime kadar her alanda kendini gösterecek olan canlı mercan 2019'un trend rengi oldu.

İYİMSERLİK VE ENERJİ

İyimserlik, enerji ve samimiyeti simgeleyen canlı mercan, mutluluğu yansıtıyor.

ÇEVRECİ RENK

Deniz mercanlarının rengini alan bu ton, aynı zamanda nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan mercanlara da dikkat çekerek mesaj veriyor.

MODA DÜNYASINI ELE GEÇİRDİ

Sıcak ve samimi bir aurası olan canlı mercan rengi,ünlü markaların koleksiyonlarında yerini aldı. Moda dünyasını ele geçiren canlı mercan, giyim ve aksesuar tasarımlarının sık tercih edilen rengi oldu.

RETRO MODASI

Yaz aylarında kıyafet ve makyaj uyumu ile soft tonları yansıtacak olan canlı mercan, 1960'ları hatırlatan çağrışımlar yapıyor.

EVLERE DE YANSIYOR

Canlı mercan rengi yalnızca kıyafet ve makyaj ile sınırlı kalmıyor. Ev dekorasyonunda da trend olan canlı mercan rengi mutfakları ve salonları baştan başa kaplayacak.

Uzmanlar: "Sağlık için hobi edinin"

Beyin sağlığını korumak için genel sağlığa dikkat etmek gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, düzenli egzersiz yapmayı, yoğun gerilimden uzak durmayı, hobiler edinmeyi, okumayı ve yeni şeyler öğrenmeyi tavsiye ediyor.

Anne babalar dikkat! Çocuğunuz böyle uyuyorsa...

Çocukların yaşantısının en önemli kısmı uykuda geçiyor. Yeni doğan döneminde 24 saatlik günün neredeyse 18 saati uykuda geçiyor. Bu edenle ebeveynlerin bu dönemi uyku bozuklukları ve özellikle uyku apnesi bakımından yakından takip etmeleri gerekiyor.

Bugün farklı bir yol seçin... bakın ne olacak!

Her gün yaptığınız rutin işlerde değişiklik yapın. Markete giderken kullandığınız yolu zaman zaman değiştirin farklı yollardan gidin. Beyninizi şaşırtın, böylece beyin hücrelerinizi aktive edin. İşte beyin sağlığınızı koruyacak diğer pratik öneriler...

Dikkat! Bu yiyecekler erken yaşlanmayı hızlandırıyor...

Cildimiz, vücudumuzdaki işleyişten haber veren bir ayna görevi görüyor. Stres, hava kirliliği ve hastalıklar cildimizde erken yaşlanma belirtilerine sebep olan etkenlerden en önemlileri. Bir diğer yaşlandırıcı unsur ise yediklerimiz! İşte cildimizde yaşlanmayı hızlandıran yiyecekler...