2019'da Moda Olacak Saç Renkleri

2019'da Moda Olacak Saç Renkleri
Yayınlanma Tarihi: 25.01.2019 11:59 | Değiştirme Tarihi: 25.01.2019 11:59

2018'in saç renklerini bir kenara bırakıp 2019'un yeni saç renklerine merhaba diyebilirsiniz.

1.CANLI MERCAN

Dekorasyonda ve giyimde de 2019'un rengi olacak canlı mercan rengi, saçlarda da popüler bir renk olacak. Birçok ünlünün de tercihi olan canlı mercan 2019'un ilk günlerinde bahar esintileri estirmeye başladı.

2.BAKIR BALYAJ

Saç rengi koyu olup, renginin tonunu fazla değiştirmeden 2019'u tamamlamak isteyenler, bakır balyaj ile çözüme kavuşuyor. Küçük bir yenilik yaparak saçlarının rengini bozmadan değiştirmek isteyen, kızıl bakır tonunun alt tonu renkleri seçebilirler.

3.JET SİYAH

Her dönem olduğu gibi 2019'da da, siyah trend bir saç rengi olacak. Açık tenlilerden çok esmer ve buğday tenliler siyah saç rengini tercih edebilir. Uyumlu bir makyajla siyah saçlar cesur ve enerjik gösteriyor.

4.KİRLİ SARI

Sarışınsınız ve saçlarınızı da fazla yaprak istemiyorsunuz. Öyleyse kirli sarı tam size göre bir renk. 2019'un en havalı saç renklerinden biri olan kirli sarı ile saç dipleri doğal renginde kalırken, orta ve uç kısımları kirli sarı tonlarla renkleniyor.Renk tonunu belirlerken cildinizle olan kontrast dengesini göz önünde bulundurmalısınız.

5.KAR SARISI

Yeni yılın özgün renklerinden olan kar sarısı, platinin beyaza göz kırptığı soft bir ton sunuyor. Tüm ten renkleriyle uyum içinde bir kontrast yakalayan kar beyazının daha da etkileyici bir görünüme kavuşması için beyaz highlighter ile boyut katılabilir.

6 saatten kısa ve 10 saatten uzun uyuyanlar, dikkat!

Sağlıklı uykunun ileri yaşlarda hastalıklarla karşılaşmadan hayata devam etme açısından da kritik olduğunu belirten Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, uykunun sağlıklı, yeterli ve iyi olmasının yaşlanmayla ortaya çıkan sağlık sorunlarının oluşumunu engellediğine dikkat çekiyor.

Bahar yorgunluğu ile baş etme yöntemleri

Kış aylarında yavaşlayan metabolizma, mevsim değişikliği ve havaların ısınması ile kimi zaman adaptasyon sorunu görülebilir. Bu da bireylerde uykusuzluk, stres, yorgunluk gibi sorunlara neden olur. Bu durum hem özel yaşantımızı hem de iş hayatımızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Şifa ve gençlik iksiri: Kemik suyu

Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, kırışıklık ve selülit için haftada iki kez kemik suyu içilmesini önerdi. Dr. Kıdır, kemik suyu içerek yaşlanmanın etkilerinin azaltılabileceğini söyledi.

Baş ağrılarını ciddiye alın!

Kişinin yaşam biçiminden insan ilişkilerine, beslenmesinden uyku düzenine kadar tüm faktörler beyin sağlığı için belirleyici olabiliyor. Periyodik sağlık kontrollerinin düzenli bir şekilde yapılmasının önemli olduğunu belirten uzmanlar, özellikle baş ağrısının dikkate alınması gerektiğini söylüyor.