Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
14 adımda selülitlerle vedalaşın!

14 adımda selülitlerle vedalaşın!

Kilo probleminiz olsun olmasın, kadın-erkek, ve hangi yaşta olursanız olun; selülitiniz olmayacak diye bir şey yok. Hepimizin başına gelen bu illetten kurtulmanın yollarını sizin için araştırdık...

31.03.2016 16:36

1. Cildinizi Kuru tarayın: Sizi bilmem ama ben banyo “dekorasyonu” içinde hep bulunan bu fırçanın işlevini hiç anlamamışım. Eğer düzenli olarak vücudunuzu bu veya bunun gibi bir fırçayla tararsanız derinizin sıkılaştığını göreceksiniz. Selülitten kurtulmanın en yaygın ve kolay yöntemi bu. Tahriş olmuş, kabuk tutmuş ciltte uygulamaya dikkat edin.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

2. Selülit Karşıtı masaj: Masaj yapmak ciltte toplanan toksinlerin dağılmasını ve yok olacakları kanallara gitmelerini sağlar. Her gün but ve kalçanıza 10 dakika kadar masaj yapın ya da profesyonel selülit masajı yapan sal onlara gitmeye çalışın. 

3. Vücut Sargısı/Parafin: Parafinler yağın gevşemesini, cildin sıkılaşmasını sağlar ve selülitten kurtulmanın en hızlı yollarındandır. Vücut önce aloe vera, yosun veya çamur gibi bir maskeyle kaplanır, sonra sıcak bezlerle mumya gibi sarılır, böylece vücuttan toksinler terletilerek atılır. Bunu evde strecth filmle yapabilirsiniz.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

4. Kahveyle Ovun:  Kahvenin duyularımızı uyandırdığını biliyoruz, bu cildimiz için de geçerli çünkü kahve antioksidan doludur. En güzel tarafı da bunu evde de yapabileceğimiz. Zaten piyasada kolayca bulabileceğiniz selülit kremlerine bakacak olursanız içinde kahve olduğunu göreceksiniz. Duş esnasında birkaç kaşık kahveyi(Türk kahve telvesi bunun için en iyi seçim) soğuyunca cildinize sürün, isterseniz masaj yaparak. Durulayın ve cildinizin yumuşacık olduğunu kendiniz görün.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

5. Su için: Cilt hücrelerinin taze kalmasını ve yenilenmesini sağlayan en temel ihtiyacımız su’dur. Günde en az 1,5-2 litre su içmeniz tavsiye edilir.  Her yere yanınızda bir şişe su taşıyın ve sabahları çay veya kahveden önce mutlaka bir bardak su için. 

6. Limonlu suyla içsel temizlik: Problemi dıştan çözme çalışmalarını içten de desteklerseniz daha çabuk sonuç almış olursunuz. Limonlu su vücudu uyandırır, hücrelerin canlı ve temiz kalmasını sağlar.

7. Anti-Selülit Diyetleri: Diyet yapmak okadar da kötü bir şey değil, kaldı ki araştırırsanız okadar farklı diyetler bulursunuz ki, birinin size uyması mümkün. Sert diyetlerden uzak durmaya çalışın. Aslında ne yerseniz yiyin tabağınızdakilerin çoğu renkliyse(meyve ve sebzeler) sorun olmaz. Üstüne bir de zencefil, kara biber, sivri biber, soğan, rezene tohumu, limon, karanfil, ve tarçın yani kan dolaşımına yardımcı olan yiyecekler eklerseniz buna selülit diyeti diyebilirsiniz.

8. Abur Cuburdan uzak durun:  Paket içinden çıkan, üstünde raf ömrü yazan, içinde okuyamadığınız kelimeler olan ne varsa elveda! Genel olarak takip edilmesi gereken kişisel bir kural haline getirilmeli. 

9. Bitkisel Çaylar için: Yeşil çay içmeyi alışkanlık haline getirin. Tam sonuç almak için günde üç bardak içilmesi tavsiye edilir.

10. Cilt tonunu iyileştirin: Cildinize iyi gelen bir rutin tutturun. Sıcak banyo yerine ılık veya soğuk banyoyu tercih edin. 

11. Dar kıyafetlere elveda: Kendi bedeninize uygun korse veya sıkılaştırıcıları kastetmiyoruz. Ama bir iki beden küçük giriyorum ama biraz rahatsız dediğiniz ne varsa size ve selülitlerinize faydası yok zararı var. Bol kıyafetler kan dolaşımını destekliyor, ki selülit san dolaşımı olmadığı için oluşuyor.

12. Hareket edin:  Biraz spor yapmak, bunu gündelik yaşamın parçası haline getirmek uzun vadeli bir çözüm olacaktır-her alanda sadece selülit için değil. Spor derken esnemek, asansör yerine merdivenleri kullanmak, ağırlık, koşmak ne olursa..

13. Tuzu Kesin: Rafine edilmiş tuz yerine himalaya tuzunu veya rafine edilmemiş tuz çeşitlerini tercih edin. Çünkü rafine edilmiş tuz vücudun minerallerini emer ve çok asitlidir.

14. Şekeri kesin: Şeker selülitin en büyük sebeplerinden biri. Sadece selülit de değil, yağ depolamak, hızlı yaşlandırmak, şişkinlik de diğer yan etkilerinden.

Yorumlar | 0
üye profil