Zonguldak'ta pitbull dehşeti! Boğarak öldürdü, polisin biber gazı da işe yaramadı!

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde korkunç bir olay meydana geldi. Sahibinin park halindeki aracından kaçan pitbull cinsi köpek, sahilde bir süs köpeğini boğarak öldürdü ve ayrıca köpeğin sahibi ile, 2 köpeği ve bir kediyi yaraladı. Dehşete düşüren olayda polis, biber gazı ile köpeği uzaklaştırmaya çalışırken vatandaşlar da ellerindeki kovalarla engel olmaya çalıştı. 

Yayınlanma Tarihi: 08.12.2020 10:28
Değiştirme Tarihi: 08.12.2020 10:28
Zonguldak'ta pitbull dehşeti! Boğarak öldürdü, polisin biber gazı da işe yaramadı!

Zonguldak'ın Kdz Ereğli İlçesi, Atatürk Bulvarı üzerindeki sahil şeridinde korkunç bir olay yaşandı. İddiaya göre park halindeki aracın açık camından kaçan pitbull, sahilde amfi tiyatro civarında süs köpeği ile bu köpeğin sahibi Melih Uysal’a saldırdı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Pitbull, saldırdığı köpeği boğarak öldürürken, o köpeğin sahibini de elinden yaraladı.  Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve 112 sağlık ekipleri sevk edildi. Elinden yaralanan Melih Uysal 112 sağlık ekiplerinin olay yerinde yaptıkları ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılırken, polis ekipleri pitbullu durdurmak için uzun süre çaba sarf etti.

POLİSLER BİBER GAZI KULLANDI

Sahil bandında gördüğü diğer köpeklere saldıran pitbullun bu saldırısını engellemek için polisler biber gazı kullanırken, vatandaşlarda ellerindeki kovaları kullandı.

2 KÖPEK VE 1 KEDİYİ DE YARALADI

Saldırgan pitbull bu sırada 2 köpeği ve bir kediyi de yaraladı. Polisin talebi üzerine Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler olay yerine gelerek pitbullu yakalamaya çalıştı.

KÖPEĞİN SAHİBİNE TEPKİ GÖSTERDİLER
Bu sırada olay yerine gelen pitbululn sahibi köpeğini alarak tekrar aracına bindirdi. Olay yerinde bulunan vatandaşlar saldırgan pitbullun sahibine tepki gösterdi.

Pitbullun sahibi işlem yapılmak üzere Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kaynak: İHA