Zonguldak'ta 18 yaş altı gençlere müjde verildi! Sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı...

Zonguldak'ta koronavirüs önlemleri nedeniyle 18 yaş altı gençlerin sokağa çıkma yasağı, İçişleri Bakanlığı tarafından gelen talimat sonrasında kaldırıldı. Artık Zonguldak'ta 18 yaş altı gençler sokağa çıkabilecek.

Yayınlanma Tarihi: 13.07.2020 15:31
Değiştirme Tarihi: 13.07.2020 15:31
Zonguldak'ta 18 yaş altı gençlere müjde verildi! Sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldı...

Zonguldak İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi ve İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararla birlikte 18 yaş altı gençlerin sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırıldı. 

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplandı. Toplantıda, 18 yaş altındaki çocuk ve gençlerin şehir içi ve şehirlerarası seyahatlerinde yanlarında veli/vasisi bulunması şartı kaldırıldı. Bu kapsamdaki çocuk ve gençlerin, karayolu, demiryolu, deniz veya havayolu ile yapacakları seyahatlerin ilgili mevzuat hükümleriyle belirlenen (pandemi süreci öncesinde olduğu şekliyle) esaslar çerçevesinde yapılacağı belirtildi.

Kendi başına yolculuk yapacak çocuk ve gençlerin seyahatlerinde de toplu taşıma araçlarına yönelik İçişleri Bakanılğınca çıkarılan genelgeler, Zonguldak İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararları ile koronavirüs bilim kurulu rehberinde yer alan hususlara uyulacağı kaydedildi.