Zilde yazan 'Sağlıkçı' yazısına kanan kadın sülük tedavisi sonrası canından oluyordu

Vücudundaki hemoroidden kurtulmak isteyen 42 yaşındaki Ebru B., bunun için pek çok kez tedavi oldu. Ancak bir türlü hemoroidden kurtulamayan genç kadın, son olarak sülük tedavisi denedi. 42 yaşındaki kadın bu tedavi sonrası ölümden döndü. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 20.12.2021 12:39
Değiştirme Tarihi: 20.12.2021 12:40
Zilde yazan 'Sağlıkçı' yazısına kanan kadın sülük tedavisi sonrası canından oluyordu

Fatih'te zilinin üzerinde 'Sağlıkçı' yazan bir apartman dairesine Giden Ebru B. sözde sağlık merkezinde sülük tedavisi için işlem odasına alındı. Hemoroid sorunundan kurtulmak isteyen kadına yapıştırılan sülük bir türlü tutunamadı.

Sabah gazetesinden Dilek Yaman Demir'in haberine göre doktor olduğunu söyleyen görevli hemoroidi jiletle kesti. Ebru B.'ye pis kanın akıtılması için hemoroidin jiletle kesilmesinin zorunlu bir durum olduğu söylendi. Doktor, kanamanın bir gün süreceğini söyleyerek seans ücretini aldı ve Ebru B.'yi evine gönderdi.

Eve gittiğinde kendisinden geçen kadın, banyoya girmek istediği sırada bilincini kaybetti.

Saatlerce banyoda kalan ve yoğun kan kaybeden kadın, annesinin eve gelmesiyle ölümden kurtuldu. Eve gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Ebru B., tedavi edildi.

Ebru B.'nin şikayeti üzerine yapılan araştırmada, söz konusu dairenin Mehmet D. adına kiralandığı, işlemi ise Bağcılar'da aile hekimliğinde hemşire olarak görev yapan Fatma K.'nin yaptığı tespit edildi. Polis dairede yaptığı araştırmada ameliyathane şekline çevrilen odada kavanozlar içinde sülükler buldu. Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

İlgili Sayfalar: Playlist