Zeynep Özyağcılar muhteşem bir performans ile tiyatro severlerin karşısına çıktı

Zeynep Özyağcılar’ın, Vestel’in katkılarıyla sahneye hazırladığı tek kişilik yeni oyunu "En güzel Parçam", gelecekte geçiyor. Her şeyin daha da hızlandığı, tüketildiği; ilişkilerin robotlarla, yapay zekalarla, nadiren insanlarla yaşandığı bir dünyada aşk var mı, yoksa bir illüzyon mu? Şimdi böyleyse gelecekte neler olacak?

Yayınlanma Tarihi: 23.11.2021 12:09
Değiştirme Tarihi: 23.11.2021 12:09
Zeynep Özyağcılar muhteşem bir performans ile tiyatro severlerin karşısına çıktı

Tiyatro Martı’nın, Vestel’in katkılarıyla sahneye hazırladığı “En güzel parçam”, 13 Kasım Cumartesi  ZORLU PSM’de prömiyerini yaptı ve izleyiciye sürprizli bir oyun deneyimi yaşattı.

Oyun; 27 Kasım Cumartesi saat 20:30’da, 06     Aralık Pazartesi saat 20:30’da, 27 Aralık Pazartesi saat 20:30’da ZORLU PSM’de sahnelenecek. 

Oyunun kahramanı DESTİNA idealist bir psikiyatristtir. Teknolojinin yenilikleri olan robot ve yapay zeka ilişkilerine, karşı olan bir kadındır.  Bir taraftan aşktan devamlı yara almakta, bir taraftan da vazgeçmeden gerçek sevgiyi aramaktadır. Olaylar öyle bir noktaya gelir ki, bu kadar karşı olduğu yapay zekayı sonunda satın alır. Ve öyle bir aşk yolculuğu başlar ki kahramanımız hem değişir, hem değiştirir. Sonrasında ise gerçekler devreye girer: Kadına yüklenmiş normlar, baskılar, evlilik, çocuk…
Sevmek; gerektiği zaman gitmeyi bilmek mi, yoksa sahip çıkmak mı demek? Bir kadının tam olması için çocuk sahibi mi olması gerek?

TİYATRO MARTI, yine kadın gözünden baktığı bir oyunla ilişkilere ve kadının hayattaki rolüne dair sorular soruyor bizlere.

Sonrası seyirciyi hem şaşırtan, hem düşündüren, hem coşkulu duygular yaşatan, hem romantizme şahit eden, hem sevindiren, hem üzen ve daha da önemlisi sürpriz bir sona sürükleyen bir hikayedir.

Zeynep Özyağcılar’ın dediği gibi: “Bu oyun, iyileştiren tüm aşklara adanmıştır. Bir kadının aşkla, müzikle, dansla iyileşmesine tanık olacaksınız. Yeterince ağlamadık mı? İzlerken en güzel parçanızı bulmanız dileğiyle.”

Oyunu yazan ve oynayan Zeynep Özyağcılar’a usta oyuncular Erdal Özyağcılar, Güzin Özyağcılar, Zuhal Gencer ErkayaA, Berna Laçin, Fatih Sönmez, Burak Demir, Gözde Çetiner, Aydın Şentürk, Ceysu Aygen ve Oli karakteri ile Ferdi Alver sesleri ile eşlik ediyorlar.

Oyunun yönetmenliği Kayhan Berkin’e, Yardımcı Yönetmenliği Gözde Çetiner’e, Dekor Başak Özdoğan’a, Işık Ayşe Ayter’e, Müzik Orhan Enes Kuzu’ya, Koreografi İsmet Müftüoğlu ve Zeynep Özyağcılar’a, Ses Kumanda Ümit Eşitmez’e , Endüstriyel Tasarım Gizem Boyacıoğlu’na ait. Gösterinin asistanlığını Ecem Çadır ve Sibel Yağmur Alçı üstlenmektedir.

İlgili Sayfalar: Playlist