Yüzüne asit döken eski erkek arkadaşını affeden Berfin Özek pişman oldu: Bunu nasıl yapabildim

Yüzüne asit döken eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik'i affederek şikayetinden vazgecen 20 yaşındaki Berfin Özek, aldığı bu kararın yanlış ve sağlık olduğunu ifade etti. Sosyal medyadan konuyla ilgili açıklama yapan Berfin, 'Bunu nasıl yapabildim' dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2020 14:56
Değiştirme Tarihi: 05.09.2020 14:56
Yüzüne asit döken eski erkek arkadaşını affeden Berfin Özek pişman oldu: Bunu nasıl yapabildim

Hatay'ın İskenderun ilçesinde yüzüne asit döken ve bu suçtan 13 yıl hapis cezasına çarptırılan eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik'i (23) affederek şikayetinden vazgeçen Berfin Özek (20), sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, aldığı bu kararın yanlış ve sağlıksız olduğunu anladığını belirterek, "Bunu nasıl yapabildim" dedi. Aldığı bu kararın yanlış olduğunu anlamasının biraz zaman aldığını dile getiren Berfin, 'Bazen öyle bir psikolojiye giriyorsunuz, denize düşüp yılana sarılabiliyorsunuz' dedi.

15 Ocak 2019 günü Hatay İskendurun'da dersaneden çıkıp evine giden Berfin Özek'in yüzü eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarafından asitle yakıldı. Gördüğü uzun tedavinin ardından tabucu olan ancak yüzünden halen bu saldırının ağır izleri kalan Berfin sağ gözünü kaybederken, ameliyat ile göz kapakları ve dudakları yeniden yapıldı. 

Saldırı sonrası tutuklanan Casim Ozan Çeltik, toplamda 13 yıl 6 ay hapis cezasına çaprıtılmıştı. Casim Ozan Çeltik'e verilen cezayı yetersiz bulan Berfin Özek ise karar sonrasında yaptığı açıklamada, "Verilen ceza çok kısa bir süre, benim acılarıma eş değer mi? Sorarım size, benim acılarıma eş değer mi? O kadar kıvrandım, gözlerim görmüyor, yemek yiyemiyor, nefes alamıyordum. Hatta konuşamıyordum. Davanın peşini bırakmayacağım. Eski güzelliğimi bana verebilecekler mi? Hayır. Gözlerim gitti, gözlerim görmüyor. Bir gözüm yüzde 30 görüyor. Bulanık görüyorum, kitap okuyamıyorum, uzağı seçemiyorum" demişti.

Berfin Özek, 9 Nisan günü mahkemenin yolunu tekrar tutarak Çeltik hakkındaki şikayetini geri çekti. Berfin, çok konuşulan ve gündem yaratan bu kararla ilgili o günlerde sosyal medyasından şu paylaşımda bulunmuştu:

"O orada dört duvar arasındayken benim içim rahat değil. Sayfalarca mektup yazdık birbirimize. Ben hakkımı helal ettim ona. Onu çok seviyorum, o da beni çok seviyor" 

Aradan geçen 5 aylık sürenin ardından bugün yine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla başta ailesi ve herkesten özür dileyen Berfin Özek, Casim Ozan Çeltik'i affederek yanlış ve sağlıksız bir karar aldığını fark ettiğini belirtti. Berfin Özek'in şu paylaşıma yer verdi: 

"Verdiğim bu kararın ne kadar yanlış ve sağlıksız olduğunu yine yanımda olan, olmayan herkes sayesinde fark etmem zaman aldı. Hukuksal bir mücadele devam ederken içimde verdiğim savaşı kimseyle paylaşamadım. Kendimi tanıyamadığım, yalnızlaştırdığım ve çok yorulduğum bir zamanda yaptığım büyük bir hataydı. İster hastalık deyin, ister sendrom. Benim bile hala adını koyamadığım neden, niçin? diye her gün sorguladığım bir karardı bu. Hiçbir şey düşünmeden hareket ettim. Artık bitsin istemiştim ki, düşünmek istesem de bunu yapamıyorum zaten. Buna benzer buhranları yaşayanlar bilirler. İnsan garip bir varlık. Bazen öyle bir psikolojiye giriyorsunuz ki, sanki her şey çok güzel olacakmış gibi. Denize düşüp yılana sarılabiliyorsunuz"

'ŞİMDİ ÇOK İYİYİM ARTIK SAVAŞABİLİRİM'

Bu süreçte kendi kendisinin doktoru olduğunu dile getiren Özek, "İyileşmek için bir adım daha attığıma inanıyorum. Çünkü sizin gördüğünüz yüzüm kadar içim de darmadağın oldu benim. Doğrunun ne olduğunu bildiğim halde onu bulmakta çok zorlanıyordum ve büyük bir adımla geriye kaçtım. Şimdi çok daha iyiyim ve artık savaşabilirim. Her zaman yanımda olan ailem ve İskenderun Kadın Platformu ve Avukat Mehtap Sert bu verdiğim kararın ne kadar sağlıksız olduğunu bıkmadan anlattılar ve kendi içime dönüp orayı temizleyebilmem konusunda yine yanımda oldular. Edeceğim teşekkür kadar dileyeceğim özür de yetmez biliyorum. Hepinizi, yanımda olan herkesi çok üzdüm. Bende kendime herkes kadar şaşıyorum, 'bunu nasıl yapabildim' diye. Belki bugün değil ama yıllar içinde bunun da cevabını bulacağımı biliyorum. Benim için hiçbir şey bitmedi. Umutlarımla beraber kaldığım yerden daha sağlam adımlarla devam edeceğim. Benim için çırpınan başta ailem sonra canla başla yanımda olan tüm kıymetli sizlerden tekrar tekrar özür diliyorum ve söz veriyorum. Büyük bir adam değil büyük bir kadın olacağım" paylaşımında bulundu.  

Kaynak: DHA