Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Okullar açılacak mı? Bakan Selçuk açıkladı...

Yüz yüze eğitim olacak mı? Okullar ne zaman açılacak? gibi soruların yanıtını merak eden yüz binlerce öğrenci, internet üzerinden araştırma yapmaya devam ederken, bir yandan da Bakan Ziya Selçuk'un açıklamalarını takip ediyor. Bakan Selçuk yaptığı son açıklamayla birlikte yüz yüze eğitim konusuna da değindi. Peki, Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Okullar açılacak mı?

Yayınlanma Tarihi: 30.12.2020 15:03
Değiştirme Tarihi: 30.12.2020 15:03
Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Okullar açılacak mı? Bakan Selçuk açıkladı...

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitimin yerini online eğitimler aldı. Binlerce öğrenci ise yüz yüze eğitim en zaman başlayacak? sorusunun yanıtını merak ediyor. Bakan Selçuk'un son açıklaması sonrasında internet üzerinden yüz yüze eğitime ilişkin aramalar hız kazanmaya başladı. Peki, Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Okullar açılacak mı? 

YÜZ YÜZE EĞİTİM OLACAK MI?

Yüz yüze eğitim hakkında henüz net bir tarih yok. Bugün açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "(Kovid-19 aşısı) Eğitimi yüz yüze yapmamızın önünü açacak. 15 Şubat'ta hangi gruplarda yüz yüze eğitime geçebiliriz, hazırlık yaptık. Açıklayabilmek için salgının seyriyle ilgili verileri görmeliyiz." diye belirtti.

BAKAN SELÇUK'TAN DİJİTAL KARNE AÇIKLAMASI

"Yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz yok. Dijital karne söz konusu." diyen Selçuk, liseler için birinci dönemle ilgili notlandırma süreci bittikten sonra karne olabileceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Hiçbir şekilde sınav yok dersek bu, önümüzdeki 5-6 senenin eğitim sistemini felç etmeye yönelik bir şeye dönüşecek." dedi.

Selçuk, "15 Şubat'ta hangi gruplarda yüz yüze eğitime geçebiliriz, hazırlık yaptık. Açıklayabilmek için salgının seyriyle ilgili verileri görmeliyiz." diye belirtti.