Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

'Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak, okullar ne zaman açılacak?' Gibi soruların yanıtı merak eden yüz binlerce öğrenci, internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan yüz yüze eğitim açıklaması sonrasında, binlerce kişi yüz yüze eğitim tarihiyle ilgili merak edilen sorunun yanıtını aramaya başladı. Peki, Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte, Bakan Selçuk'un yüz yüze eğitim açıklaması.

Yayınlanma Tarihi: 05.01.2021 10:47
Değiştirme Tarihi: 05.01.2021 10:47
Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Koronavirüs salgını nedeniyle 2020-2021 eğitim yılını uzaktan eğitimle sürdürmeye devam eden binlerce öğrenci, yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihi her gün araştırmaya devam ediyor. Okul arkadaşlarını ve öğretmenlerini özleyen öğrenciler, yüz yüze eğitim tarihiyle ilgili, Bakan Selçuk'un açıklamalarını takip ediyor. Peki, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte, Bakan Selçuk'un yüz yüze eğitim açıklaması.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yüz yüze eğitim başlayacağı tarihe ilişkin kısa bir açıklamada bulunan Bakan Selçuk, tarih ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;

"Uzaktan eğitimde imkânları ne kadar çok artırsak da bizim isteğimiz okulların yüz yüze açılması" diyen Bakan Selçuk "15 Şubat sonrasında güncel verilere dayalı olarak en doğru kararı uygulayacağız" diye de ekledi. sözlerinden satırbaşları şöyle:

UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞMA TAKVİMİNDE DEĞİŞİKLİĞE GİTTİK

Uzaktan eğitimde imkânları ne kadar çok artırsak da bizim isteğimiz okulların yüz yüze açılması. Ama bu kararı elbette tek başımıza veremeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında Bakanlar Kurulu'nda aldığımız karar gereği okullarda yüz yüze eğitime 4 Ocak 2021'e kadar ara vermiştik. Çalışma takviminde bir değişikliğe gittik. İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak'a kadar devam edecek.