Yüz yüze eğitim kar yağışı sebebiyle ertelendi! O iller için açıklama yapıldı

Koronavirüs önlemleri nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitim bazı illerde yarın yeniden başlayacaktı. Ancak yoğun kar yağışı sebebiyle bazı illerde okullar yeniden tatil edildi.


Yayınlanma Tarihi: 14.02.2021 17:19
Değiştirme Tarihi: 14.02.2021 17:19
Yüz yüze eğitim kar yağışı sebebiyle ertelendi! O iller için açıklama yapıldı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs yüzünden ara verilen yüz yüze eğitim 15 Şubat günü köy okullarında başlayacaktı. Kademeli olarak başlanacak yüz yüze eğitim kar yağışı nedeniyle ertelendi. Tekirdağ, Edirne ve Sakarya için açıklamalar peş peşe yapıldı.

25 Ocak Pazartesi günü başlayan yarıyıl tatili 15 Şubat Pazartesi günü son bulacak ve yüz yüze eğitimin ilk aşamasına geçilecekti.

TEKİRDAĞ'DA YÜZ YÜZE EĞİTİME KAR ENGELİ

Tekirdağ'da yoğun kar, buzlanma ve ulaşımda oluşması muhtemel riskler nedeniyle yarın başlaması planlanan yüz yüze eğitimin 2 gün ertelendiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, ağır kış koşullarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla yüz yüze eğitime yönelik karar aldı.

Karara göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı özel ve resmi okullarda yarın başlayacak yüz yüze eğitim 2 gün süreyle ertelendi.

Söz konusu okullardaki eğitim, 2 gün boyunca uzaktan yapılacak.

EDİRNE'DE YÜZ YÜZE EĞİTİME KAR ENGELİ

Edirne ve bazı ilçelerinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

Dünden bu yana aralıksız yağan kar nedeniyle Hıfzısıhha Kurulları merkez ilçe ile Keşan, Enez, İpsala, Uzunköprü ve Havsa ilçelerine bağlı köy okullarında yarın başlaması planlanan eğitime 1 gün ara verilmesi kararı aldı.

Lalapaşa ve Meriç ilçeleri ile ilgili kararın ise akşam saatlerinde belirlenecek.

SAKARYA'DA YÜZ YÜZE EĞİTİME KAR ENGELİ

Sakarya'da etkisini artırması beklenen kar nedeniyle yarın eğitime bir gün ara verildi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Etkili olan ve yarın da devam etmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz genelinde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel okul ve kurumlardan, yüz yüze eğitim yapanlar için eğitim ve öğretime, 15 Şubat Pazartesi günü için 1 gün süreyle ara verilmiştir." ifadelerini kullandı.

Vali Kaldırım, ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını kaydetti.