Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yüz şekline göre saç modelleri

Yüz şekline göre saç modelleri

Hangi saç modelini beğendiğinizden çok hangi saç modelinizin size daha çok yakışacağı önemlidir. Peki hangi yüz şekline hangi modeli yapmalı?

27.02.2014 16:07

Bir saç modeli üzerinde bir karar vermeden önce saç tipi ve yüz özelliklerine bakılmalı ve ona göre bir model belirlenmeli. İşte yüz şekline göre saç kesim modelleri erkek ve kadın;Yuvarlak yüzler hacimli saçlar ile ovalleşmeliYuvarlak yüzlere sahip olanlar, yüzlerini ovalleştirecek saç kesimini tercih etmelidir. Yuvarlak yüzler için başın üstünde hacimlenen saçları öneriyor. Bu anlamda asimetrik saç kesimi, yüzü oval göstermek konusunda yardımcı olacaktır. Oval yüzlere yumuşak dalgalarYüz özellikleri bakımından en şanslı gruptur. İster spor, ister klasik, ister modern, her türlü modeli kullanabilirsiniz. Kısa, uzun, düz, dalgalı, kıvırcık, bağlı veya açık…. Ancak en mükemmel hangisi derseniz? Omuz boyunda uzunluk, saçı ortadan ayırarak yumuşak dalgalar oluşturmak ve bunların büyük dalgalar olmasını sağlamak, oldukça romantik bir etki yaratacaktır. Kare yüzler kıvırcık saçları tercih etmeliKare yüze ve uzun saçlara sahipseniz, saçlarınızı su gibi aşağıya doğru akıtın. Hafif dalgalar da yüzünüzü ince gösterecektir. Çene hattından aşağıda duran uzun saçlar yüzünüzü incelterek kare görüntüden kurtulmanızı sağlar. Uzmanların kısa saçlı kare yüzlülere önerisi ise, biraz hileli davranmak! Kıvırcık saç veya dalgalı saç kullanın ve tam çene kemiğinde kesimi bitirin. Kalp yüzlere dolgun saçlarYüzünüzün alt kısmı dar üst kısmı geniş ise kalp şeklinde bir yüze sahipsiniz demektir. Bu yüz şeklinde en ideal saç kesimi; saçı çene hattına kadar düz indirip, çene boyunda hacimlenmesini sağlamak ve alnın bir kısmını saç modeliyle kapayarak üstteki orantısızlığı yok etmek olacaktır. Elmas oval yüzler katlı kesimlerden kaçınmalıBir elmas gibi ovalleşen yüzlerde yapılması gereken en iyi hareket köşeliği azaltmaktır. Uzmanlar, yuvarlak ve katlı kesimlerden kaçınmak gerektiğini özellikle belirtiyor. Saçları mümkün olduğunca uzun tutup, kulak hizasının altında biraz kat verip, dalgalarla hareketlendirerek kullanmak, bu yüz şekli için en ideal kesim olacaktır.

Yüz şekline göre saç ve sakal modelleriBelirli vücut tiplerine en iyi şekilde oturan kot pantolonlar gibi, belirli yüz şekillerine yakışan sakal stilleri vardır. Sakalınızı ve sakal kesiminizi değiştirerek, en sevdiğiniz yönlerinizi ortaya çıkarabilir, en beğenmediğiniz yönlerinizi de daha az vurgulayabilirsiniz.Kare şekilli yüzü olan erkekler, yüzlerini daha az kutu gibi ve daha narin gösterecek stilleri tercih etmelidirler. Bu kişilere ince fakat tüm yüzü kaplayan sakal önerilebilir.Dikdörtgen veya uzunca yüzler daha narin ve köşeli olurlar. Eğer bu tip bir yüzünüz varsa, yüzünüze daha ovalmiş gibi bir görüntü verirken, boyunu da kısa gösterecek bir bıyıkla yüz şeklinizin özelliklerini dengeleyebilirsiniz.Yuvarlak yüzlü kişiler yüzlerini daha erkeksi yapacak ve oval bir şekil verecek bir saç stili kullanmalıdırlar. Ancak,özelliklerinizi tamamen kapatacak bir stil de seçmemeye dikkat edin. Özellikle yuvarlak bir yüzünüz ve küçük hatlarınız varsa. Ayrıca yoğun favorilerden de kaçının.Üçgen üç köşeli yüzü olan erkeklerin köşeli çeneleri vardır. Dolgun bir sakal, çene ve ağız kısmı boyunca dolgunluk katarak bu tip yüzleri daha erkeksi gösterir.Belirgin çeneli, armut veya elmas suratlılar için yüz hatlarını yumuşatmak ve küçültmek için bütün bir sakal yeterliolacaktır. Uzun favoriler ayrıca yüzünüzü dengeleyecek ve çenenizin çıkık görüntüsünü azaltacaktır. Sakal aşırı belirgin veya yumuşak veya seyrekleşmiş bir çeneyi küçültecektir.
Yorumlar | 0
üye profil