Yurt Dışı Seyahati için Yapılacak Hazırlıklar

Yurt Dışı Seyahati için Yapılacak Hazırlıklar
Yayınlanma Tarihi: 21.01.2019 16:17 | Değiştirme Tarihi: 21.01.2019 16:17

Yurt dışına ilk defa çıkacak kişilerin karşılaşacakları sürpriz durumlar karşısında hazırlıksız yakalanmamaları için yurt dışı seyahati hazırlıklarını eksisiz olarak uygulamaları gerekmektedir.

1. GİDECEĞİNİZ YERİN TATİL GÜNLERİNİ İNCELEYİN

Tatile gideceğiniz ülkenin resmi tatil günleri ülkemizdeki tatil günleri ile aynı olmayacaktır. Tatile gittiğinizde her yerin kapalı olduğu bir yerde gezemeyeceğiniz için tatil planınızı yaparken ilk olarak bu konuya eğilmeniz gerekmektedir.

2. CHECK-IN YAPTIRIN

Uçuşunuzu garantiye almak için check-in yaptırmanız akıllıca olacaktır.Check-in işlemleri uçuş önceki son 45 dakikaya kadar yapılmaktadır. Hesapta olmayan nedenlerle geç kalsanız bile check-in yaptırdığınız için uçuşunuz riske girmeyecektir.

3. SIM KARTINIZ YURT DIŞINA AÇIK MI

Si kartınız yurt dışı kullanıma açık değilse telefonunuz erişime kapanacaktır.GSM operatörünüzü arayarak gerekli desteği almalısınız.

4. AKILLI UYGULAMALARDAN DESTEK ALIN

Gezeceğiniz ülke ve şehir hakkında bilgiler toplamalısınız. Rotanızı belirledikten sonra akıllı telefonunuzdan rotanızı takip etmek için navigasyon kullanın. Böylece zaman ve enerjiden büyük oranda tasarruf edeceksiniz.

5. BAGAJ TAŞIMA KURALLARINIBİLİYOR MUSUNUZ

Seyahat edeceğiniz ülkenin bagaj taşıma kurallarını bilmeniz gerekiyor. Bagaj ağırlığı ve bagaj içeriği hakkında gerekli bilgileri derleyip ona göre bavulunuzu toplamanız gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

6. VOLTAJ

Seyahat edeceğiniz ülkenin prizlerindeki voltaj gücünü de bilmeniz gerekiyor. İlginç gelebilir ama bu konu kriz çıkarabilecek bir konudur. Bu konuda gerekli bilgiyi alarak yanınızda dönüştürücü bulundurmanız gerekebilir.

7. DOĞRU ZAMANLAMA

Uçağı kaçırmamak için en az 2 saat önce hava limanında olmanı gerekmektedir. Pasaport kontrolü ve diğer prosedürel işlemler zaman almaktadır.2 saatlik zaman ayırarak bu konuda aksama yaşamadan seyahatinizi yapabilirsiniz.

8. PASAPORT GÜVENLİĞİ

Pasaport kaybetmek çok ciddi sorunları beraberinde getirmektedir. Bu durumiçin tedbir olarak pasaportun güvenliğinden emin olmalısınız. Her ihtimale karşı pasaportun resimlerini çekerek kendini e-posta göndermek acil durumlarda sorunları çözecek etkili bir yol olacaktır.