Yurt dışı seferleri ne zaman başlıyor? THY Basın Müşaviri Yahya Üstün duyurdu

Yurt dışı uçuşları ne zaman başlayıyor sorusunun cevabı belli oldu. Koronavirüs salgını sonrası askıya alınan uçuşlarla ilgili son dakika açıklamasını THY Basın Müşaviri Yahya Üstün yaptı. Peki uçuşlar başlıyor mu? Uçuşlar hangi illere, hangi ülkelere olacak? Uçuşlar için tarih belli oldu mu? İşte merak edilen tüm soruların cevabı...

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 13:40
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 13:40
Yurt dışı seferleri ne zaman başlıyor? THY Basın Müşaviri Yahya Üstün duyurdu

Son dakika haberi... Covid-19 salgını nedeniyle askıya alınan havayolu seferleriyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. TY Basın Müşaviri Yahya Üstün yurt dışı seferleriyle ilgili merakla beklenen tarihi açıkladı. 

"Basel’den Gaziantep’e, Frankfurt’tan Elazığ’a... 18 Haziran itibarıyla Avrupa’daki 16 şehirden Anadolu’daki 14 noktaya direkt uçmaya başlayacağız. Bayrak taşıyıcı olarak memleketin yolunu biraz daha kısaltacak, misafirlerimizi sevdiklerine daha kısa sürede kavuşturacağız." ifadelerini kullanan Yahya Üstün, çok sayıda kişinin merak ettiği soruya da böylece cevap vermiş oldu. 

İÇ HATLAR 4 HAZİRAN'DAN İTİBAREN

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter hesabından dün yaptığı açıklamada iç hat seferiyle ilgili tarihi de duyurmuştu. 4 Haziran'dan itibaren iç hat seferlerinin başlayacağını söyleyen Ekşi detayları şu şekilde açıklamaştı.

* 4 Haziran’dan itibaren: TK olarak İstanbul’dan 34 Anadolu iline; Anadolujet olarak: Ankara’dan 15 ile; Sabiha Gökçen’den 14 ile iç hat seferlerimiz yapılacaktır.

* İç hat seferlerinin kademeli yapılması sebebi ile geçmişten kalan seferler zorunlu olarak tarifeden çıkarılmıştır.

* İptal edilen seferlere ait biletlerde hiçbir hak kaybı olmayacaktır.

* Biletler istenen iç hat sefere değişiklik cezası ve ücret farkı alınmadan değiştirilecektir.

* Seferinize 3 günden fazla bir süre var ise yoğunluğu önlemek için çağrı merkezimizi daha sonra arayınız.