YPG Menbiç'te kalmak için arma değiştiriyor!

YPG Menbiç'te kalmak için arma değiştiriyor!

Menbiç’te bulunan yaklaşık 3 bin civarındaki YPG’linin SDG arması takarak kentte kalma numarasına prim verilmeyecek. Kent sıcak takipte.

Terör örgütü PYD’nin, ABD’den gelen emir doğrultusunda, Suriye’deki Menbiç’ten Fırat Nehri’nin doğusuna çekilmesi süreci, Türkiye tarafından çok yakından izleniyor. PYD mensuplarının bir bölümünün, yapının askeri gücü olan YPG sembollerini çıkararak, Suriye Demokratik Güçleri (SDG) armasını takacağı ve böylece Menbiç’te kalmaya devam edeceği iddiası ciddi biçimde araştırılıyor. Bu doğrultuda, Ankara’nın kentteki PYD militanı varlığını hem havadan İHA’larla hem de kentte bulunan istihbarat elemanları aracılığıyla sürekli olarak takip ettiği vurgulanıyor.

3 bini aşkın YPG'li kentte kaldı
SDG’nin Menbiç operasyonuna yaklaşık 5 bin YPG militanının katıldığı bunlardan 3 bininin kentte kaldığı tahmin ediliyor. Ankara’nın bu teröristlerin çekilmesini beklediği ifade ediliyor. ABD’nin SDG ile birlikte sahada bire bir çatışmalara katılan 300 kadar askeri bulunduğu tahmin ediliyor. Bu askerler önce YPG ardından da SDG arması takarak sahada görev yapmıştı.

Görüntülenme : 2037 Yayınlanma Tarihi: 29/08/2016 11:01:47

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin