Yozgat'ta şoke eden olay! İstediği ilacı yazmadığı için doktorun ayağını kırdı

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde yaşanan olayda bir hasta, istediği ilacı yazmadığı için doktoru darbetti. 

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2021 21:31
Değiştirme Tarihi: 04.02.2021 10:05
Yozgat'ta şoke eden olay! İstediği ilacı yazmadığı için doktorun ayağını kırdı

Yozgat'ta meydana gelen dehşette 26 yaşındaki E.Ş., psikiyatri polikliniğinde görevli Uzman Dr. Hayriye Mihrimah Öztürk'ten istediği ilacı yazmasını istedi. Doktorun başka ilaç yazılması gerektiğini söylemesi üzerine sinirlenen E.Ş, Öztürk'ü saçından çekerek darbetti. Sesleri duyan güvenlik görevlileri odaya girerek E.Ş'yi etkisiz hale getirdi. Ayak bileğinde ezilme ve kırıklar oluşan Öztürk, ameliyat edildi. Gözaltına alınan E.Ş, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı

YOZGAT VALİSİ'NDEN ZİYARET 

Yozgat Valisi Ziya Polat, darp edilen Dr. Hayriye Mihrimah Öztürk'ü hastanede ziyaret ederek, "geçmiş olsun" dileğinde bulundu. Saldırıyı kınayan Polat, "Hayatları pahasına vatandaşlarımızın sağlığı için büyük bir mücadele veren sağlık çalışanımıza yönelik gerçekleştirilen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, doktorumuza ve tüm sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun diliyorum." dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

(AA-DHA)