Öğrenciler direndi, rektör istifa etti

Öğrenciler direndi, rektör istifa etti
Yayınlanma Tarihi: 09.02.2014 03:27 | Değiştirme Tarihi: 09.02.2014 03:14

Kosova'da, üniversite öğrencilerinin, yolsuzluk iddiaları nedeniyle görevi bırakmasını istedikleri rektör, 10 gün süren protestolara dayanamayarak istifa etti. Kosova'nın başkenti Priştine'deki Hasan Priştine Üniversitesi Rektörü İbrahim Gaşi istifa etti.

Kosova devlet televizyonuna konuk olan Gaşi, on gündür devam eden öğrenci protestolarının, dünkü bilançosunun ardından istifa ettiğini açıkladı. Üniversite içerisindeki durumların daha da kötüleşmesini önlemek için istifa ettiğini belirten Gaşi, istifasının, üniversitenin çalışmasını normalleştireceğini umduğunu ifade etti.

Gaşi'nin istifasını talep eden öğrenciler, on gündür rektörlük binası önünde eylem yaparken, dünkü eylemler sırasında binaya girmek isteyen öğrencilerle polis arasında yaşanan arbedede 60 kişi yaralanmış, 33 gösterici de gözaltına alınmıştı.

Hasan Priştine Üniversitesi öğrencileri, görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle üniversite rektörünün görevine son verilmesini, yasa dışı yollarla verilen tüm akademik unvanların yeniden incelenmesi için bir mekanizma kurulmasını, hükümetin üniversite üzerindeki etkisinin azaltılmasını ve üniversitenin yönetim kurulunun kaldırılmasını talep ediyordu.

Türkiye'den iki ilçeye büyük onur!

Bitlis Valiliği, İtalya'nın Greve in Chianti kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı'nda, Bitlis'in Ahlat ile Muğla'nın Köyceğiz ilçelerinin, "sakin şehir" üyeliğinin kabul edildiğini duyurdu.

Bu tuzağa dikkat! Karşınıza çıkarsa sakın tıklamayın

Emniyet yetkilileri, sosyal medya sitelerinde banka ismi ve logolarını taklit ederek sahte sitelere yönlendirdikleri kullanıcıların hesap bilgilerini çalıp dolandırıcılık yapan kişilere karşı dikkatli olunması yönünde uyarıda bulundu. 

e-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet daha

Resmi işlemlerin neredeyse tamamının tek bir tıkla halledebileceği alan haline gelen e-Devlet, 5 yeni işlemi daha hizmete sunuyor.

Aşk-ı Memnu’nun senaristlerinden Romanya’ya dava!

Yayınlandığı dönem Türkiye’de fırtınalar estiren, ardından da dünyanın pek çok ülkesinde yüksek izlenme oranlarıyla büyük başarılara imza atan Ay Yapım’ın efsane dizisi Aşk-ı Memnu’nun senaryo yazarları Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu, Romanya’nın ünlü televizyon kanalı Antena 1’e dava açtı.