Yolcu cinnet getirdi!

Ankara'da yolcu minibüsünde çıkan tartışmada bir kişinin içi yolcu dolu minibüste rastgele ateş açması sonucu 2 kişi yaralandı.

Yayınlanma Tarihi: 11.01.2015 00:41
Değiştirme Tarihi: 11.01.2015 02:19

Olay Etlik Aşağı Eğlence meydanında saat 20.00 sıralarında yaşandı. İddialara göre, Keçiören-Ostim hattında çalışan yolcu minibüsü meydana geldiği sırada, yolcu almak için yol kenarına yanaştı. Bu sırada şoför, basamakta duran yolcuyu düşmemesi için uyardı. Bunun üzerine basamakta duran yolcu ile bir başka kişi arasında güldüğü gerekçesiyle tartışma çıktı. Tartışma sırasında şahıs belinden çıkardığı silah ile içi yolcu dolu minibüste rastgele ateş etmeye başladı. Bu sırada yolculardan İbrahim A. ve Ömer H.A. şahsın silahından çıkan kurşunlarla yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Minibüste Yaralılar olay yerinde yapılan ilk müdahalelerin ardından ambulanslarla hastanelere sevk edildi.


“SİLAHI TUTUKLUK YAPMASA DAHA SIKACAKTI"

Yaşanan olay sırasında minibüste olan bir yolcu ise o anları şu şekilde anlattı:

“ Basamakta çocuk duruyor. Şoför basamaktan çık diyor. O çocukta ben düşmem birşey olmaz diyor. Bu sırada arkadaşın biri gülüyor. Sen ne gülüyorsun diyor.  Her halde kafası güzel. O sırada çıkarıp sıkmaya başladı, dolmuşun içine doğru. Ateş etmeye başladı. Çocuk eline atladı. 4-5 el arkaya doğru sıktı. Yere eğildi. Silahı tutukluk yaptı. Tutukluk yapmasa daha sıkacaktı. Sonra dolmuş şoförü kapıyı açtı, kaçtı gitti. Herkes birbirirnin üstüne yattı arabada. Dolmuş kalabalıktı. Ne olduğunu bile anlamadık.

Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, eşkali belirlenen şahsın yakalanması için çalışmalara başladı.