YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

YÖKDİL sınavlarının bugün tamamlanmasıyla birlikte, sınava katılım sağlayan binlerce aday, sınav sonrası YÖKDİL sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorgulamaya başladı. Bugün saat 10.15'te başlayan ve 13.15'te sona eren YÖKDİL sınavının ardından soru ve cevap anahtarının da yayınlanacağı tarih merak edildi. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

Yayınlanma Tarihi: 28.02.2021 16:32
Değiştirme Tarihi: 28.02.2021 16:32
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

Bugün ÖSYM tarafından yapılan YÖKDİL sınavının ardından, sınava katılan binlerce kişi YÖKDİL sonuçları ve cevap anahtarının yayınlanacağı tarihi internet üzerinden sorgulamaya başladı. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? İşte detaylar.

YÖKDİL SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sınava ilişkin soruların ve cevapların bugün akşam saatlerinde ya da yarın gün içerisinde yayınlanması bekleniyor. Sorular ve cevapların yüzde 10’luk kısmının herkese açık olarak, tamamınınsa sadece sınava katılan adayların erişimine açık olarak yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Sorular ve cevap anahtarı ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden TC kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapılarak öğrenilebilecek.

YÖKDİL SONUÇLARI HANGİ TARİHTA AÇIKLANACAK?

Sonuçlara ilişkin resmi bir açıklama gelmese de 2 haftalık değerlendirme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte sonuçların "sonuc.osym.gov.tr" adresinde erişime açılması bekleniyor.