YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 YÖKDİL sonuç sorgulama ekranı

YÖKDİL sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından 47 sınav merkezinde gerçekleştirilen YÖKDİL sınavlarının tamamlanmasının ardından, sınava katılan kişiler büyük bir heyecanla sonuçların açıklanacağı tarihi bekliyor. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 YÖKDİL sonuç sorgulama ekranı.

Yayınlanma Tarihi: 29.03.2021 10:52
Değiştirme Tarihi: 29.03.2021 10:52
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 YÖKDİL sonuç sorgulama ekranı

2021 YÖKDİL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, sınava katılım sağlayan binlerce kişi tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. ÖSYM tarafından yayımlanan 2021 sınav takvimi sonrasında YÖKDİL sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu mu merak ediliyor. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 YÖKDİL sonuç sorgulama ekranı.

YÖKDİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

YÖKDİL soruları ve cevaplarının bu hafta içerisinde yayınlanması bekleniyor sınav sonuçları için ise 20 Nisan tarihinde açıklanması bekleniyor. Ancak bu tarih, ÖSYM'nin yoğunluğuna göre daha erkene de çekilebilecek.

SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL OLACAK? 

Değerlendirme 100 (yüz) puan üzerinden, yalnızca doğru cevaplar dikkate alınarak yapılacak, yanlış cevaplar sınav sonucuna etki etmeyecektir Adayın birden fazla cevap verdiği sorular yanlış kabul edilecektir.

Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle “geçersiz” sayıldığı takdirde, sınava giren adayların ilgili soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir.

Puan hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) × 100] formülü kullanılacaktır.