Yok böyle vicdansızlık! Erkek doğmadı diye bebeği çöpe atıp ölüme terk ettiler

Dünyada en çok nüfusa sahip ülke konumunda olan Çin'de akıl almaz bir olay yaşandı. 2 kız çocuğu sahibi olan bir çift, yeni doğan bebeklerinin cinsiyetinin de kız olması nedeniyle onu çöpe attı. Ölüme terk edilen bebeği, sabah saatlerinde yoldan geçen belediye işçisi fark etti. Çöp kutusundan ağlama sesleri geldiğini fark eden işçi, içine baktığında ise korkunç bir manzara ile karşılaştı. İşçi, çöp poşetine konulmuş ve etrafını böcek basmış, epey de kilo kaybetmiş bir bebek buldu. 

Yayınlanma Tarihi: 12.08.2020 20:14
Değiştirme Tarihi: 12.08.2020 20:14
Yok böyle vicdansızlık! Erkek doğmadı diye bebeği çöpe atıp ölüme terk ettiler

Olayı apar topar sağlık ekiplerine bildiren işçi, bebeğin hayatının kurtulmasını da sağlamış oldu. 29 temmuz günü Çin'in Guandong bölgesinde meydana gelen olaya göre, 24 yaşındaki Zhang isiml baba, adını bile koymadığı bebeğinin erkek olarak dünyaya gelmemesi nedeniyle onu çöp poşetine koyup çöpe attı. 

Bölgedeki mağazaların güvenlik kameralarının incelenmesi sonucu ortaya çıkan olayda genç aile gözaltına alındı. Polise verdikleri ifadede iki kız çocuklarının olduğunu ve üçüncü bebeğin de kız doğması yüzünden onu çöpe attıklarını söyleyen baba, bir çocuğa daha bakamayacaklarını belirtti.

Talihsiz bebek çocuk esirgeme kurumu tarafından koruma altına alınırken aileye soruşturma başlatıldı. Kanunlara göre Çin'de bu tarz suçların karşılığı 5 yıl kadar hapis...

Çin’de her yıl 100 bin, günde ise 270 bebek aileleri tarafından terk ediliyor.

Kaynak: DHA