Yoğun talep, kampanyaları iptal ettirdi ve fiyatlar arttı!

Yoğun talep, kampanyaları iptal ettirdi ve fiyatlar arttı!
Yayınlanma Tarihi: 11.04.2019 19:01 | Değiştirme Tarihi: 11.04.2019 19:01

Yılın ilk üç ayındaki yabancı turist sayısında yüzde 25'lik artışın yaşandığı Antalya'da, taleplerin artması üzerine erken rezervasyon kampanyaları kaldırıldı, fiyatlar ise yaklaşık yüzde 10 artış gösterdi.

Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Türk turizminin başkenti Antalya'da, sezonun canlı olduğu haziran, temmuz ve ağustos aylarında talebin fazla olması üzerine erken rezervasyon kampanyaları iptal edildi. Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, yaptığı açıklamada, turizmde 2018 yılının, tüm zamanların en iyi yılı olduğunu ve bu yılın ilk 3 ay rakamlarının da son derece sevindirici olduğunu belirtti.

Türkiye genelinde yüzde 7,64, Antalya genelinde de yüzde 25'lik bir artış olduğunu ifade eden Atmaca, geçen ay nevruzda İran'daki devalüasyon ve İran hükümetinin yurt dışına çıkan vatandaşlarına vergi koyması nedeniyle bu ülkeden bekledikleri kadar turist gelmediğini ancak buna rağmen rakamlarda güzel bir artış yaşandığını kaydetti.

İranlı turistlerde yaza doğru artış beklediklerini dile getiren Atmaca, "Yaz tatili daha vazgeçilmez oluyor. Yaz döneminde İranlı turist sayısı daha da artacaktır." dedi.