Yoga'nın ustaları Akmerkez'de buluşuyor!

Yoga'nın ustaları Akmerkez'de buluşuyor!
Yayınlanma Tarihi: 11.06.2018 14:18 | Değiştirme Tarihi: 11.06.2018 14:18

“Uluslararası Dünya Yoga Günü” Akmerkez Üçgen Teras’da kutlanacak.

Birleşmiş Milletler tarafından 2014 yılında ilan edilen ve 21 Haziran tarihinde, dünya genelinde 179 ülkede aynı anda kutlanan “Uluslararası Dünya Yoga Günü” için Türkiye’de de hazırlıklar tamamlandı.

Yoga Vakfı tarafından organize edilen ve 21 Haziran 2018 Perşembe günü Akmerkez Üçgen Teras’da bu yıl dördüncüsü gerçekleşecek olan “Uluslararası Dünya Yoga Günü” nde katılımcıları çok özel sürprizler bekliyor.

Mercan Dede Sürprizi
Yapımcılığı Yoga Vakfı adına Orkun Kargöz ve Genel Kooridnatörüğü Zuhal Ceran tarafından gerçekleştirilen bu anlamlı gün için Uluslararası alanda müziği duruşu ve gerçekleştirdiği birbirinden özel çalışmaları ile “Mercan Dede”de eşsiz müzik performansı ile sürpriz organizasyonun en özel dakikalarını tüm Yoga severlerle buluşturacak.

Ulusal ve uluslararası alanda başarılara imza atmış en özel isimlerin yer aldığı program akışında Yogi Adnan Çabuk, Derya Altunel, Dr. Dinç Yaylıer, Dr. Neslihan İskit, Ebru Şinik, Esra Karaosmanoğlu, Göksel Karabayır, Mert Güler, Orkun Karagöz, Sara Pour yer alırken, Hindistan konsolosu da konuşmasıyla gelen katılımcıları selamlayacak. Ayrıca Aslıhan Aksun ile mandala etkinliği ise gün boyunca devam edecek.

İsimler, etkinlik alanında katılımcılara çok özel bilgiler, yoga etkinlik ve farkındalık sohbetler ile önderlik ederek oldukça renkli ve özel bir akışı yoga meraklılarıyla buluşturulacaktır.

Uzun yıllardır bu alanda öncülük eden ve yoganın Türkiye’de ilk olarak başlamasını sağlayan ve yoga sistemini Türkiye’ye taşıyan Yoga Vakfı Kurucusu ve Başkanı Yogi Adnan Çabuk bu anlamlı günle ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Yoganın aslına baktığımızda Patanjali’ ye göre Yoga sekizinci basamakta öğretilmelidir ilk altıncı  basamak meditasyona hazırlıktır. Aydınlamaya, Nirvana’ya ulaşmak ise sekizinci basamak içindir.İşte bu muhteşem sistemin daha iyi ve doğru anlaşılması, bütün topluma mal olacak şekilde yayılması, bilhassa devlet okullarında öğretilmesi en çok arzuladığımız hayalimizdir. Yoga, bütün dünyada, okullarda öğretildiği taktirde savaşların biteceği ve dünyaya huzur ve sağlık getireceği kesindir. Yoga dünyamızın yeniçağa girişini hazırlamaktadır.

Biz de “Yoga Vakfı” olarak insanlığa hizmet düşüncesi ile yogayı yaymak ve tanıtmak İçin çalışıyoruz. Bu vesile ile “Uluslararası Dünya Yoga Günü” kutlamalarını insanlığın bir bayramı olarak görüyoruz. Dünya Yoga Günümüz kutlu olsun”

21 Haziran 2018 Perşembe günü Akmerkez Üçgen Teras’da gün boyunca sürecek bu özel günde tek yapmanız gereken Matınızı alıp gelmektir.