YKS soruları ve cevapları açıklandı! 2020 YKS TYT, AYT, YDT soruları ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı!

ÖSYM, YKS soru ve cevap anahtarını yayımladı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı, Kovid tedbirleri altında Cumartesi ve Pazar günleri üç oturumda yapıldı. Cumartesi günü yapılan TYT, Pazar günü gerçekleştirilen AYT ve YDT sınavlarına ait soru ve cevapları osym.gov.tr adresinden erişebiliyor. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS soru ve cevap anahtarı haberimizde.

Yayınlanma Tarihi: 28.06.2020 21:12
Değiştirme Tarihi: 28.06.2020 21:12
YKS soruları ve cevapları açıklandı! 2020 YKS TYT, AYT, YDT soruları ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı!

ÖSYM tarafından düzenlenen YKS soru ve cevapları merakla bekleniyordu. Kovid-19 tedbirleri altında gerçekleştirilen 2020 YKS soru ve cevap anahtarları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Milyonlarca öğrenci tarafından merakla beklenen YKS 2020 soru ve cevap anahtarı için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz. Peki, ÖSYM takvimine göre 2020 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Cevap Anahtarı

Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Cevap Anahtarları

Yabancı Dil Testi (YDT) ve Cevap Anahtarı (ALMANCA)

Yabancı Dil Testi (YDT) ve Cevap Anahtarı (ARAPÇA)

Yabancı Dil Testi (YDT) ve Cevap Anahtarı (FRANSIZCA)

Yabancı Dil Testi (YDT) ve Cevap Anahtarı (İNGİLİZCE)

Yabancı Dil Testi (YDT) ve Cevap Anahtarı (RUSÇA)

2020-YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2.5 milyon öğrencinin başvurduğu ve binlerce öğrencinin ter döktüğü YKS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. ÖSYM, güncellenen sınav takviminde YKS sınav sonuçlarının 28 Temmuz'da ilan edileceğini açıkladı.

ÖSYM BAŞKANI AYGÜN YKS 2020’Yİ DEĞERLENDİRDİ!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, tamamlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) Kovid-19 salgını nedeniyle önceki yıllarda yapılan sınavlarda alınan tedbirlere ek olarak koruyucu önlemlerin hayata geçirildiğini belirterek, "Böylesi hassas bir dönemde, böylesi büyük bir organizasyonda, dezenfekte işlemlerinden maskeye kadar alınan önlemlerle ilgili her konu, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun görüşleri alınarak titizlikle incelendi ve sınavlar bu önlemler doğrultusunda uygulandı." dedi.

YKS'ye 2 milyon 437 bin 119 adayın başvurduğunu hatırlatan Aygün, "Sınav, Türkiye'de 81 il ve Lefkoşa dahil olmak üzere 188 sınav merkezinde gerçekleştirildi. YKS'de toplam 714 bin 181 sınav görevlisi yer aldı. 1 milyon 788 bin 694 adayın başvurduğu AYT oturumunda, 291 bin 932 sınav görevlisi, 128 bin 211 adayın başvurduğu YDT'de ise 29 bin 303 sınav görevlisi yer aldı." bilgisini verdi.