YKS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? 2021 YKS sınavı ne zaman?

2021 YKS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava girmek için gün sayan binlerce öğrenci tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Peki, YKS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? 2021 YKS sınavı ne zaman? İşte konu hakkında detaylar.

Yayınlanma Tarihi: 03.06.2021 16:22
Değiştirme Tarihi: 03.06.2021 16:22
YKS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? 2021 YKS sınavı ne zaman?

2021 YKS sınavı için geri sayım başladı. Yüz binlerce öğrencinin güzel bir üniversitede okuma hayaliyle gireceği YKS sınavı için giriş belgelerinin yayınlanması bekleniyor. Peki, YKS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? 2021 YKS sınavı ne zaman? İşte konu hakkında detaylar.

YKS SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

YKS için sınav giriş yerleri hakkında henüz net bir bilgi vermedi. Ancak, geçtiğimiz yılın YKS sınav giriş yerleri yayımlanma tarihi baz alındığında, bu yıl sınav giriş yerlerinin sınavlardan ortalama bir hafta önce erişime açılması bekleniyor.

Dolayısıyla YKS sınav giriş yerlerinin 18 Haziran itibariyle erişime açılacağı söylenebilir.

YKS NE ZAMAN? 

TYT ve AYT ne zaman yapılacak sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Üniversiteye geçiş için düzenlenen YKS başvurularının bitmesi ile gözler sınav giriş belgelerinin açıklanacağı tarihe çevrildi. Yüz binlerce adayın ter dökeceği sınav, TYT, AYT ve YDT olmak üzere üç oturumda tamamlanacak.

ÖSYM'nin yayımladığı bilgilere göre TYT sınavı 26 Haziran tarihinde gerçekleşecek. Akabinde ise 27 Haziran tarihinde AYT sınavı tamamlanacak. Aynı gün YDT sınavı da gerçekleşmiş olacak. Bu sınavların sonuçları 4 Ağustos tarihinde açıklanacak.

ÖSYM tarafından merkezî yerleştirme yapılan programlar ile özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlara girmek isteyen tüm adayların YKS’ye girmeleri zorunlu olacak.