Yılbaşı yasağı ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? Yılbaşında yasak kaç gün

Yılbaşı tatilinde sokağa çıkma yasağı ne zaman, hangi gün saat kaçta başlıyor vatandaşın en çok merak ettiği konu. İçişleri Bakanlığı, korona virüs ek tedbirleri kapsamında yılbaşı tatilinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıklamıştı. Programını buna göre ayarlamak isteyenler, yılbaşı yasağı ne zaman başlıyor, ne zaman sona erecek araştırıyor. Peki, yılbaşı sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? Yılbaşı tatili yasağı kaç gün? Bu yasak sürecinde nereler açık olacak?

Yayınlanma Tarihi: 29.12.2020 10:03
Değiştirme Tarihi: 29.12.2020 10:03
Yılbaşı yasağı ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? Yılbaşında yasak kaç gün

İçişleri Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde yılbaşı tatiline dair uygulanacak corona virüs ek tedbirlerini açıkladı. Daha önce hafta içi saat 21’dan ertesi gün beşe kadar ve hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Yılbaşı tatiline özel olarak hafta sonu da dahil olmak üzere yine sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Peki, yılbaşı tatilinde sokağa çıkma yasağı ne zaman, hangi gün başlayacak, ne kadar sürecek, ne zaman sona erecek? Yılbaşı yasağında nereler açık olacak? İşte detaylar…

YILBAŞINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR, KAÇ GÜN SÜRECEK?

Yılbaşı tatilinde uygulanacak sokağa çıkma yasağı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında açıklanmıştı. Ülke genelinde 31 Aralık Perşembe günü 21.00 itibariye başlayacak sokağa çıkma yasağı 1,2,3 Ocak günleri olmak üzere toplam 3 buçuk gün uygulanacak.

YILBAŞI YASAĞINDA NERELER AÇIK?

Hafta sonu kısıtlamalarındaki benzer uygulamalar yılbaşı yasağında da geçerli olacak. Kısıtlamanın olduğu 1 Ocak 2021 Cuma Resmi tatil günü ve 2 ile 3 Ocak’ta market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları belirli saatlerde satış yapabilecek. Vatandaşlar kendilerine en yakın market ve dükkanlara giderek ihtiyaçlarını belirtilen saatler arasında karşılayabilecekler.