Yılbaşı sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlayacak? Sokağa çıkma yasağı kaç gün sürecek?

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl yılbaşında evlerinde olacak olan vatandaşlar, sokağa çıkma yasağının saat kaçta başlayacağını internet üzerinden sorgulamaya başladı. Yılbaşı sokağa çıkma yasağı öncesi alışverişlerini yapıp evlerine gidecek olan vatandaşlar sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Peki, Yılbaşı sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlayacak? Sokağa çıkma yasağı kaç gün sürecek?

Yayınlanma Tarihi: 31.12.2020 10:50
Değiştirme Tarihi: 31.12.2020 10:50
Yılbaşı sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlayacak? Sokağa çıkma yasağı kaç gün sürecek?

Yılbaşı sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlayacak? Sorusunun yanıtı, işyerlerinden evlerine dönecek olan vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle bu yılbaşını evlerinde kutlayacak olan vatandaşlar, sokağa çıkma yasağının detaylarını merak ediyor. Peki, Yılbaşı sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlayacak? Sokağa çıkma yasağı kaç gün sürecek?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Yılbaşı sokağa çıkma yasağı 31 Aralık Perşembe akşamı 21:00’de başlayacak. Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarına uygulanan usul ve esaslar 1, 2 ve 3 Ocak tarihlerinde de geçerli olacak.

YILBAŞI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KAÇ GÜN?

Yılbaşı sokağa çıkma yasağı 31 Aralık Perşembe akşamı 21:00’de başlayacak ve pazartesi gününe kadar devam edecek.

Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında, 1 Ocak'ın resmi tatil olması da göz önünde bulundurularak 31 Aralık 2020 Perşembe saat 21.00'den başlayacak, 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi, 3 Ocak Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve 4 Ocak 2021 Pazartesi saat 05.00'te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarına dair daha önce illere gönderilen genelge kapsamındaki usul ve esaslar 1, 2 ve 3 Ocak tarihlerinde de geçerli olacak.

Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları uygulanan sokağa kısıtlaması süresince balıkçı ve balıktezgahları iş yerleri de 10.00-17.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet sunabilecek.