Yeşilçam Efsanesi Filiz Akın Bir Zamanlar Bu Evde Oturuyordu!

Filiz Akın'ın, henüz Türker İnanoğlu ile evlenmeden önce satın aldığı Topağacı'ndaki evi...

Yayınlanma Tarihi: 29.04.2013 16:05
Değiştirme Tarihi: 29.04.2013 16:11
Yeşilçam Efsanesi Filiz Akın Bir Zamanlar Bu Evde Oturuyordu!

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden olan Filiz Akın, yıldızının ilk parladığı zamanlarda yeni taşındığı evi ile magazin gündeminde yer almıştı.

İşte Filiz Akın'ın 1966 yılında çıkan o haberi...

Filiz Akın'ın 1966 yılında eşi Tüker İnanoğlu ve minik bebeği İlker İnanoğlu ile birlikte yaşadığı evdeyiz...   Topağacı, yerli film yıldızlarımızın toplandığı en pahalı semt... Biz orayı, Hollywood'un Beverly Hills isimli mahallesine benzetiriz. Kocaman apartmanlar, Marmara'ya uzaktan ve tepeden bakar. Filiz Akın da bunlardan birinde, Ihlamur Yolu'nda Sakarya Apartmanı'nda oturuyor. Beşinci katta, 6 sayılı dairede... 
  Haber ile ilgili metin girin!.   Yerli film artistleri içinde en geniş apartman (Zeynep Değirmencioğlu hariç) Filiz Akın'ın... Daha, prodüktör Türker İnanoğlu ile evlenmeden satın aldığı bu daire tam 227 metrekare... 175 bin liraya almıştı, ama bugüne kadar yaptığı masrafla 250 bin lirayı buldu.   Filiz Akın'ın evinin en büyük özelliği ferahlık ve sadelik... Misafir, oturma, yemek, çalışma, yatak odalarından başka hizmetçi ve dadı için birer odası var. Yerlerdeki halıların eksikliği için Filiz Akın 'Hususi olarak ısmarladık, yapılıyor' diyor.
  Haber ile ilgili metin girin!.   Filiz Akın'ın evinde duvarlar açık gri renkte... Misafir ve oturma odalarında, süsten çok rahatlığa önem verilmiş. Eşyaların hepsi modern. 'Oturma odamız' dediği odadaki Çin masalarını andıran alçak masa, evin Çin evleri gibi az eşya ile döşendiğini gösteren bir sembol...   Filiz Akın'ın evinde evlenme hatırası olarak verilen eşyalar da epeyce yer tutuyor. Evlendikleri gün Ancelo'nun Yeşilköy'de verdiği, seramik  'Sarhoş' heykeli; Yıldız Film Stüdyosu'nun sahibi Ferdinad Manukyan'ın hanımının hediye ettiği gümüş sigara kutusu (açıldığı zaman Evlenme Marşı'nı çalıyor), Özen Palay'ın hediye ettiği 'Morano' camından yapılmış iki kül tablası ve bir vazo, prodüktör Onnik Nazar'ın hediyesi italyan porseleninden vazo, ayrıca biblolar, ufak heykelcikler, bebekler.
  Haber ile ilgili metin girin!.     Filiz Akın'ın evinin en mutlu tarafı, evin içinde gerçekten nur topu gibi bir bebeğin bulunması... Oğlu İlker uyuduğu zaman sadece duvar saatinin rakkas sesi duyuluyor. Evde sükunet, temizlik, mutluluk ve ciddi bir aile havası hemen fark ediliyor. Bu hava öteki artistlerin çoğunun evinde yoktur.
  Haber ile ilgili metin girin!.
turknostalji.com