Yerli otomobil fiyatı ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında açıklama yaptı

Yerli otomobil fiyatı ne kadar olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında açıklama yaptı
Yayınlanma Tarihi: 06.01.2020 12:16 | Değiştirme Tarihi: 06.01.2020 12:16

Yerli otomobil geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Türkiye için kritik bir öneme sahip yerli otomobil üretimiyle ilgili pek çok konu bu törende cevabını bulmuş ancak yerli otomobil fiyatının ne kadar olacağına dair belirsizlik sürüyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında konuyla ilgili konuştu

Yerli otomobil TOGG'un fiyatı ne kadar olacak? Türkiye'nin günlerdir merak ettiği yerli otomobil fiyatıyla ilgili net açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. 

"HALKIMIZIN RAHATLIKLA ALABİLECEĞİ FİYATTA OLACAK"

Erdoğan, "Halkımızın rahatlıkla alabileceği bir fiyatta olacak diye düşünüyorum. O olmazsa sürümden kazanma felsefesi işlemez." dedi. 

İşte yerli otomobil ne kadar olacak sorusuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının tamamı

"Halkımızın inanıyorum ki cebini de rahatlıkla inşallah sıkıntıya sokmadan alabileceği otomobil noktasında olacak diye düşünüyorum. Bir defa o olmazsa sürümden kazanma felsefesi yürümez. İlk dönemlerde çok daha önemli. Ama şu bir defa çok çok önemli. Biz şimdi elektrikli bir otomobil yapıyoruz. Tamamen çevreci. Bu özelliği var. Bir diğer boyutu da özellikle gerek ön, gerek arka koltukların olduğu bölgede ciddi bir rahatlık var. Bu da çok önemli. Ses yok, hiçbir şey yok."