Yerli Malı Haftası ne zaman? İşte 2019 yılı Yerli Malı Haftası tarihi

Yerli Malı Haftası ne zaman? İşte 2019 yılı Yerli Malı Haftası tarihi
Yayınlanma Tarihi: 10.12.2019 11:21 | Değiştirme Tarihi: 10.12.2019 11:21

Yerli Malı Haftası ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı yüz binlerce öğrenci ve öğretmen tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Her yıl aralık ayında kutlanan Yerli Malı Haftası için çok az bir zaman kaldı. Peki, Yerli Malı Haftası ne zaman? İşte o tarih...

Yerli Malı Haftası için geri sayım başladı. Okullarda öğrenciler ve öğretmenler etkinliklerle bu haftayı kutlayacak ve çeşitli etkinlikler yapacak. Peki, Yerli Malı Haftası ne zaman? İşte 2019 yılı Yerli Malı Haftası tarihi.

YERLİ MALI HAFTASI NE ZAMAN?

Yerli Malı Haftası her yıl 12 Aralık ve 18 Aralık tarihleri arasında kutlanıyor. Yerli Malı Haftası kapsamında meyve boyama çalışmalar, şiir yarışmaları, afiş ve pano hazırlığı, bulmacalar, maskeler ve birçok etkinliğe imza atılıyor.

YERLİ MALI HAFTASI ANLAM VE ÖNEMİ NEDİR?

Okullarda öğretmen ve öğrenciler arasında çeşitli etkinlikler düzenlenir ve öğrencilerin yerli tüketimi yapmasına, tutumlu olmasına ve bilinçli tüketici olmasına dikkat çekilir.

Ülkemizde Yerli Malı Haftası'nda öğrenci ve öğretmenler yerli malı olan yiyecekleri okullarda düzenlenen etkinliklerde bir arada tüketir. Yapılan yerli malı etkinlikleri ile öğrencilere tüketilecek ürünlerin ülkede üretilen yerli ürünlerden seçilmesinin önemi anlatılır. Bu sayede ülkenin zenginleşmesine yönelik bir adım atılır. Etkinlikler esnasında Türk malları hakkında çeşitli bilgiler verilir, konuyla ilgili şiirler ve bilgilendirici metinler okunur.

1946'dan beri kutlanan Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası, ekonomik krizlerin yaşanmaması, yabancı ülkelere aşırı para akışının önüne geçilmesi ve toplum olarak bilinçli tüketicilik kavramının yayılması için oldukça önemlidir.