Yerel seçimler ne zaman yapılacak? İşte 2019 yerel seçim tarihi

Yerel seçimler ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, mart ayına girilmesiyle birlikte yüz binlerce vatandaşın merak ettiği konular arasında yer almaya başladı. İl ve ilçe belediye başkanlarının yanı sıra muhtarlar ve belediye meclis üyelerinin de belli olacağı yerel seçimlerin tarihi belli oldu.

Yayınlanma Tarihi: 11.03.2019 16:23
Değiştirme Tarihi: 11.03.2019 16:23
Yerel seçimler ne zaman yapılacak? İşte 2019 yerel seçim tarihi

2019 yerel seçimleri için geri sayım sürmeye devam ediyor. Tüm yurt genelinde yapılacak olan yerim seçimlerin ne zaman hangi güne denk geldiği vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İşte, yerel seçimlerin gerçekleşeceği tarih.

YEREL SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILACAK?

5 yılda bir gerçekleştirilen yerel seçimler, 31 Mart 2019 tarihinde yurt genelinde tamamlanacak. İl ve ilçe belediye başkanlarının yanı sıra muhtarlar ve belediye meclis üyeleri de belli olmuş olacak.

OY KULLANIRKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKENLER

1-Oy verme günü yanınıza T.C. Kimlik Numaralı; T.C. Kimlik Kartı (TCKK), nüfus cüzdanı, geçici kimlik belgesi, pasaport, evlenme cüzdanı, resmi dairelerce verilmiş kimlik kartı vb. resimli ve resmi nitelikli belgeyi almayı unutmayın.

2-Birleşik oy pusulalarını, zarf ve "EVET" mührünü alıp kapalı bölüme geçin.

3-Birleşik oy pusulalarında tercih ettiğiniz bölüme mührü basınız. Birleşik oy pusulalarını zarfa koyarak, zarfı kapatın.

4-Oy zarfını sandığa atın.

5-Sandık seçmen listesinde adınızın bulunduğu yerin karşısına imzanızı atın.