Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yeni yıl da bir hediye de engelli dostlarımıza

Yeni yıl da bir hediye de engelli dostlarımıza

TESYEV’in yılbaşı paketleri, 2017’ye girerken engelli dostlarımızı da mutlu etmek isteyenleri bekliyor.

08.12.2016 15:36

Yeni yıl yaklaşırken hediye seçme heyecanı da başladı. Sevdiklerini mutlu ederken, engelleri de aşmak isteyenleri TESYEV düşündü.

Özel yılbaşı paketleri
Engelli dostlarımızın hayatlarına dokunmak için fırsat yaratan TESYEV’in yılbaşı paketleri özel içerikleriyle dikkat çekiyor.

İki muhteşem kitap
Serdar Bilgili’nin “Engellere Rağmen” kitabından veya İbrahim E. Temo&Engin Akış’ın “Yaban” fotoğraf kitabından oluşan paketler sizleri bekliyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

TESYEV engellilere eğitim, sağlık ve spor alanında verdiği hizmetleri, internet sitesindeki yazısında şöyle tanımlıyor:
"Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı olarak, engelli bireylerimizin birçok konuda var olan dertlerini yakından takip ediyor, sorunlarına çözüm bulmaya ve seslerini duyurmaya çalışıyoruz.

Çalışmalarımızda, duyarlı, paylaşımcı, iyiliksever ve yardımsever Türk insanımızın önemli desteği var.

Tesyev, sayıları her geçen gün artan engelli vatandaşlarımızın kendine güvenen bireyler olarak yaşamı paylaşmaları amacıyla; eğitim, sağlık ve spor alanındaki ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. 

Eğitim alanında; çoğu üniversitede öğrenim gören %40 ve üzeri sağlık kurulu raporuna sahip, maddi durumu yetersiz ve başarılı 500 engelli öğrencimize eğitim bursu veriyor, eğitimlerini kolaylaştırmak amacıyla bilgisayar ve sesli program yardımlarında bulunuyoruz.

Sağlık alanında; binlerce ihtiyaç sahibi engelli bireyimizin tedavi, ameliyat, ortez, protez, işitme cihazı, rehabilitasyon ve tekerlekli sandalyeye kavuşmasını sağlıyoruz.

Spor alanında; Ulusal ve Uluslararası kamplar, turnuvalar, seminerler ve toplantılar düzenlemekte, bedensel, işitme, görme engelliler ve özel sporcular spor kulüplerinin ihtiyacı olan; spor sandalye, eşofman, yağmurluk, spor ayakkabı, krampon, top ve masa tenisi masası gibi spor branşlarına özgü malzeme ihtiyaçlarını karşılıyoruz."

Yorumlar | 0
üye profil