Yeni tatil kuralları neler? Konyaaltı Sahili'ndeki düzenleme ne? Hepsinin yanıtı burada!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Antalya'nın Konyaaltı Sahili'nde yeni kurallar uygulanacak. Bu kurallardan biri de, plaja rastgele havlu serip güneşlenmemek olacak. İşte yeni tatil kuralları...

Yayınlanma Tarihi: 26.05.2020 14:42
Değiştirme Tarihi: 26.05.2020 15:10
Yeni tatil kuralları neler? Konyaaltı Sahili'ndeki düzenleme ne? Hepsinin yanıtı burada!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok alanda tedbirler alınmaya devam ederken, yeni dönemde tatil alışkanlıklarımız da değişecek. 

Haber ile ilgili metin girin!.Bu tedbirlerin uygulanacağı yerlerden biri de, Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili. Tedbirlere göre, artık plaja rastgele havlu serip güneşlenme yapılamayacak ve denize girilemeyecek.  

Haber ile ilgili metin girin!.

Uygulamalar, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatıldı. Bu kapsamda belediyeye ait halk plajı statüsündeki alanın tamamında özel alanlar oluşturuluyor. Sahile sabitlenen ahşapların etrafı halatlarla sarılarak 9 metrekarelik özel alanlar oluşturuldu. Özel alanların yarına kadar tamamlaması planlanıyor.

YENİ DÖNEME YENİ KURAL

Öte yandan yeni dönemde sahile gelenler, soyunma kabinlerinin olduğu noktada bir turnikeden geçecek. Burada kontroller yapılarak, misafirlere maske, eldiven ve bu özel alanların kullanımıyla ilgili bilgilendirme kitapçığı verilecek. Misafirler isterlerse tek kişilik eğer kalabalık gelirlerse de aynı aileden yalnızca 3 kişi 9 metrekarelik alanı kullanabilecek.

Haber ile ilgili metin girin!.Soyunma kabinlerinin ve duş alanların olduğu yerlerde sosyal mesafe şeritleri yer alacak. 9 metrekarelik alanda şezlong, şemsiye ve masayı kullanan tatilci ayrıldıktan sonra alan dezenfekte edilecek ve 20 dakika süresince yeni bir kişi alınmayacak. Ayrıca plajda artık sigara içmek de yasak. Bunun nedeni de,  izmaritlerden koronavirüs bulaşma ihtimali. Ancak sigara içenler için ayrı bir alan oluşturulacak. (DHA)