Yeni eşinden şiddet görünce eski eşine sığındı: 24 saat kilitli kalan kadının başına gelmeyen kalmadı

Denizli Merkezefendi ilçesinde yaşayan Raziye Saruhan, yeni eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle eski eşine sığındı. Eski eşine sığınan Saruhan, 24 saat boyunca bir oto tamirhanesinde alıkonuldu. Talihsiz kadının imdadına polis ve itfaiye ekipleri yetişti. 

Yayınlanma Tarihi: 19.12.2020 11:46
Değiştirme Tarihi: 19.12.2020 11:46
Yeni eşinden şiddet görünce eski eşine sığındı: 24 saat kilitli kalan kadının başına gelmeyen kalmadı

Şoke eden olay, Merkezefendi ilçesi Sümer Mahallesi'nde yaşandı. Yeni bir evlilik yapan Raziye Saruhan, bu evliliğinde şiddet gördüğü gerekçesiyle eski eşi Mehmet K.'ya sığındı. 

Burada 24 saatten uzun bir süre oto tamirhanesinde kilitlenip alıkonulan kadın, şarjı da bitince kepenklere vurup saatlerce yardım çığlığı attı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yanında şarj aleti bulunmayan Saruhan, işyerinde saatler sonra bulduğu şarj aletini ile telefonu şarj etti. Telefonun açılmasıyla umutlanan kadın, 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak ihbarda bulundu. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye ve polis ekipleri, kilidi kırarak kepenki açtı. Saatler sonra açılan kapının arkasında valizleri ile birlikte çıkan kadının yüzündeki mutluluk dikkatlerden kaçmadı. Ekipler, alıkonulan ve sağlık durumu iyi olan kadını polis merkezine götürdü.

Yeni eşi de olay yerinde geldi
Eşinin alıkonulduğundan habersiz olan Ramazan Y'nin, saatlerce Saruhan’a ulaşma çabası sonuçsuz kaldı. Saruhan’ın ısrarla çalan telefonunu açmasıyla durumdan haberdar olan Ramazan Y. de olay yerine geldi. Kilitli kaldığı işyerinden kurtarıldıktan sonra İhlas Haber Ajansı’nın (İHA) sorularına cevap veren Raziye Saruhan, “Ramazan Y. ile birlikteliğim olduğu için boşandık. Beni eski eşimden kurtarmaya çalışıyordu kendince. Eşim Ramazan Y. kendisi beni aradı” dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.