Yeğenine istismardan tutuklanmıştı! Davul zurnayla karşılanan amcayla ilgili yeni gelişme

İsviçre'den tatil için dedesinin Mardin Kızıltepe'deki evine gelen 17 yaşındaki Z.Ç., amcasının cinsel istismarına maruz kaldığı iddiasıyla ablasıyla karakola giderek şikayetçi olmuştu. Cinsel istismar iddiasıyla tutuklanan ve cezaevine gönderilen 28 yaşındaki Osman Ç., 4 ay sonra tahliye edilmiş ve kapıda yakınları tarafından davul zurna ile karşılanmıştı. Osman Ç., (28) için Z.Ç.'nin avukatı Dilan Koç ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile duruşma savcısının yaptığı iki itiraz, mahkemece reddedildi.

Yayınlanma Tarihi: 22.01.2021 14:11
Değiştirme Tarihi: 22.01.2021 14:11

Mardin'de 5 Temmuz günü yaşanan cinsel istismar olayında yeni gelişme yaşandı. İsviçre'de yaşayan 17 yaşındaki Z.Ç., dedesinin Kızıltepe'deki evine geldi. Burada 2 gün boyunca amcası Osman Ç.'nin cinsel istismarına uğrayan Z.Ç, durumu ablasına anlatıp karakola gitti ve şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Osman Ç., çıkarıldığı mahkeme serbest bırakıldı. 

Aradan 2 ay geçti ve adli tıp kurumundan rapor geldi. Raporda, Osman Ç.'nin odasında sperm örnekleri ve mendilde de 17 yaşındai Z.Ç.'ye ait kan örneklerine rastlanıldığı yazıyordu. 28 yaşındaki amca, yeniden gözaltına alınarak cezaevine gönderildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Yaklaşık 4 ay boyunca cezaevinde tutuklu kalan Osman Ç., 13 Ocak'ta ilk kez hakim karşısına çıktı. Mardin 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada, Osman Ç.'nin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi. Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi'nden tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Osman Ç., kapıda yakınları tarafından davul zurna ile karşılandı.

MAHKEME İKİ İTİRAZI REDDETTİ

Osman Ç.'nin serbest bırakılmasına avukatı Dilan Koç ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü avukatı ile duruşma savcısı, Mardin 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne iki ayrı itiraz dilekçesi sundu. İtirazlar, değerlendirilmek üzere Mardin 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Mahkeme, 'sanığın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, dosyada mevcut delil durumu ile delillerin toplanmış olması nedeniyle, delilleri yok etme, gizleme veya değiştirme şüphesinin bulunmaması, tutuklulukta geçirmiş olduğu süre ve kaçma şüphesinin bulunmaması hususları' nedeniyle, Osman Ç.'nin tahliyesine yönelik verilen ara karara karşı yapılan itirazların reddine, oy birliği ile karar verdi.

Kaynak: DHA